Blog by Pufaz vol. 15 – Pat Messy aka Pas Doo

Blog by Pufaz vol. 15 – Pat Messy aka Pas Doo

Pas Doo aka Pat Messy (Oakland)Základem je neřešit a věnovat energii pouze tomu, co má smysl. Dnešní doba chrlí každý den tuny muziky a proto už dávno vzhledem k ostatním prioritám nemohu sledovat vše a vůbec mi nevadí, že neslyším všechny desky, co vyjdou a co bych asi možná měl slyšet. Hlavně už je to taky tak, že nebudu poslouchat v rámci zachování přehledu něco, co mě nebaví.

Co mě ale baví, je to, že můžu potkávat lidi, který mají na život a muziku podobný názor a tohle je přesně jeden z těch případů.

23.6.2014 mi přišel takovej ten klasickej spam email, že Ahoj, já jsem…a dělám tohle a teď mi vyšlo tohle a díky za případný tvůj čas. Bylo to od člověka jménem Pat Messy a jelikož byl z Oaklandu, kam jsem měl ten rok namířeno, tak jsme si řekl, že to nevymažu, jako 99% ostatních mailů a odepíšu mu, že se můžeme osobně potkat. Ani nevim, proč mě to napadlo, ale říkal jsem si, že by to mohlo být ok. Z prvního setkání vzniklo přátelství. Pat dělá pro rádio Snap Jugment, což jsou takový podcasty. Krom toho je producent a MC, ale v roce 2014 bych ho zařadil do kategorie jedem z milionu na soundcloudu.

Když jsem byl v zátoce loňský prosinec, tak první kroky vedly do Hiero Imperia, sídla Hieroglyphics. Poté taky samozřejmě za ním. Sedim u něj doma a pouští mi svoje beats a mimo to mi sdělí, že pracuje pro část lidí z Hiero jako zvukovej inženýr (především pro Pep Love a A-Plus). Pak pouští tracky, který mu vyjdou (pro produkce si zvolil pseudonym Pas Doo) a jeden z nich je i věc pro Mr. Lif feat. Del The Funky Homosapien. Na první dobrou mu říkám, že jsem netušil, že Mr.Lif ještě něco dělá. Bylo mi sděleno, že 6 let jezdí  jako součást projektu Thievery Corporation a vyprodávaj haly po celém světě (nikdy předtím jsem ten název neslyšel). A to je super. 

A samozřejmě je super, že ten Pat Messy, který byl pro mě před dvěma lety jen jeden z mnoha, má nyní zářez na desce Lifa, která vyšla pod Mello Music Group.

A co tím chtěl jakoby pisálek říct? Že na muzice hrozně cenim tohle setkávání a propojování světů a následné vidění jejich úspěchů.

A tohle přesně dává tu energii dělat to dál.


Reklamy
Share