BLOG by PUFAZ vol.9: 2012

Nemám rád ty číselné hodnotící žebříčky. Nedělám si žádnej přehled o tom, co je album roku atd., takže se jen ohlédnu čistě z mého pohledu, co osobně považuje za zajímavé v roce 2012 a rozdělim to do několika kategorií.

RAP:

Nepovažuji tenhle rok za ten, že bych si teď ihned vybavil nějaký album, který mám doma v polici a ihned si ho pustim. Co si ale rozhodně poslechu, jsou instrumentální záležitosti. Ne že bych si rap neposlechnul, ale tenhle rok mi přišel rok "ječáků" a opravdu strašných produkcí. Prostě mě nic neposadilo za tenhle rok na zadek tak, aby seděl hlas, texty a hudba. Nedokážu poslouchat dementní muziku. Nedokážu to brát jako "srandu", "zábavu". Hudba je pro mě především něčím, co mě má naplňovat a obohacovat.  Takže v letmém výběru v roce 2012 šáhnu po tomto:

Robert Glasper Experiment – Black Radio

 

 

Robert Glasper Experiment – Black Radio Recovered (Remix EP)

 

 

Apollo Brown & Guilty Simpson – Dice Game

S3 – Supa Soul Shit

VIDEO:

Houseshoes  – Castles
Jeho album "Let It Go" nedokážu poslechnout v kuse, ale pár singlů stojí za to a tahle věc věnovaná pro J-1 (Jovan Coleman) aka THE DEER je prostě silná. Kurva silná.Funkommunity – Dandilion

Strašně cenim německý label Melting Pot Music a deska od Funkommunity je jeden z mnoha dobrých počinů, které letos vydaly. A tohle video to jen potvrzuje.

Anthony Valadez – Asleep feat Anna Wise

Mám rád jeho show na radiu KCRW a jeho deska se protočila doma na gramofonu hodně krát.

?uestlove 60 min DJ Set RBMA

K tomu nemám co dodat. Je to KRÁL.

Dj Jazzy Jeff @ The Do Over

Sice je to video z roku 2011, ale rád jsem si ho pouštěl. Sice totální klasiky, ale ta noblesa a přesnost z toho dělají super zážitek. A hlavně ty lidi. Věkový průměr. Znaj to. Znaj originály. Vyspělost. To když hraje Mind Playing Tricks on Me (1991) od  Geto Boys a ta holka tam dá "fuck that shit", ou. A samozřejmě když tam naběhne ?uestlove. Koukni se sám.

OSOBNOSTI:

Sarny (90bpm.sk)
Kéž by bylo takových lidí více. Každé město by potřebovalo takových deset jako je on. Potom by ty rozpravy u baru byly o něčem. Hudební encyklopedie. Za ty jeho "rozprávky" by se mu mělo platit.

Waajeed
Jeho Bling47 Breaks Dilla Edition je obrovská věc. Když si člověk řekne, že kvůli tomu musel nemálo cestovat, dát to dohromady a to celé bez jakéhokoliv nároku na odměnu. To je to, co mám rád. Nekouká z toho žádná vychcanost a cíl se tím nějak zalíbit. Nejvíc. Doufám, že to jednou vydá na DVD.Houseshoes

Poslední mohykán. Cenim hrozně.

Nu Spirit Bratislava
Nejlepší klub. Nejlepší akce tohoto roku , co jsem navštívil.

Melting Pot Music
Víc takových zapálenců.

UDÁLOSTI:
Record Store Day v L.A. (viz viz BLOG vol.6: Record Store Day 2012 (Amoeba, Los Angeles))
návšteva Forest Lawn Memorial Park, Glendale
koncert Robert Glasper Experiment
akce MOOV – Flako, Kutmah
koncert The Roots
koncert S3 (Miles Bonny & Brenk Sinatra ve Vyškově)
Phono.cz party

CZ-SK
Asi  jen toto.

 


 


 

Reklamy
Share

Napsat komentář