DoomCannon – Times feat. Lex Amor

DoomCannon – Times feat. Lex Amor

DoomCannon? Když něco vydá král Gilles Peterson a jeho Brownswood Recordings , tak je potřeba to poslechnout. A tahle věc neni prdel. Jazz vždy vyjadřoval postoj. Hudebníci vždy dokázali reflektovat a reagovat na aktuální dění.

Tak to má i DoomCannon z Londýna. Jeho druhý singl vás naporcuje svojí naléhavostí a hostující Lex Amor vás řízne s textem: “We knew how to chase the sun, run before your feet get weak, run before you lose your tongue. Know your voice before you speak, wait until the days come.”

Toto pojetí nás vrací do událostí (nejen) v USA a celým Black Lives Matter. Nemám rád hype, kdy někdo naskočí na vlnu, aniž by znal detaily a tak nejsem se vším, co BLM dělá ok. Je to náročné téma, kterému je opravdu nutno věnovat spousty času, jelikož tam je takových souvislostí, které třeba pochopit, že nelze jen prskat na sockách.

A tahle věc má power. Je to syrový, je to naléhavý, je to energii dávající. Pokud bude celá deska jako tento druhý singl, tak je sakra na co se těšit. Zapište si jméno DoomCannon.

Reklamy
Share