Když někdo vydá něco z let 2004 až 2010, ale je to lepší než aktuální desky. Stro Elliot  – Stro’s Old Beat Farm (Street Corner Music, 2022)

Když někdo vydá něco z let 2004 až 2010, ale je to lepší než aktuální desky. Stro Elliot  – Stro’s Old Beat Farm (Street Corner Music, 2022)

A je to tady. Stro Elliot, bývalí člen The Procussions a nynější člen kapely The Roots, má venku deksu Stro’s Old Beat Farm. Ano, těch The Legendary Roots Crew, kde slovo legendary je použito naprosto správně.

To, co je na téhle záležitosti ale úplně nejvíc hodnotné je to, že celá deska jsou beats z let 2004 až 2010. A ne, že by všechny bylo neskipovatelné, ale najdou se tam i kusy, které strčí do kapsy všechny aktuální releasy.

Nebude to poprvé, co tu budu mluvit o tom, že Stro při tvorbě skvěle pracuje s bicíma, které drtí na Ableton Push s jeho crazy fast fingers. Dále je to práce se samplama, které nejsou jen nasekané tak, že už na začátku tracku víte, jak to bude po zbytek.

Jeho produkce krásně drží. Melodie vám vytváří stank face, kdy víte, že ten blázen na tom Push vytvořil něco, co je prostě hudební. Co neni jen bum-prásk. A hlavně něco, co má duši.

A řeknu to po milionté. Track Soul II Stro je z roku 2007. A je to timeless shit, kterej neni jen na jedno přehrání v playlistu fakin spotify. Nejednou jsem se setkal s někým, kdo mi řekl, že teď na poslech žádnou muziku nepošle, protože teď už dělá něco jiného, něco nového, něco jedinečného. Hovno. To není o tom, v jakém roce si to udělal, ale jak si to udělal.

A tohle přesně Stro dokazuje. Koneckonců, proto si ho Questlove vzaal do The Roots. Protože vidí ten talent.

A talent si zaslouží podporu, proto je Stro’s Old Beat Farm zatím pouze na Badcampu (pozn. Fans have paid artists $910 million using Bandcamp, and $200 million in the last year.). Protože otázka zní – Podpořil by si někdy touto cestou nějakého umělce nebo prostě mám spotify, které si platím a šmytec?

Samo to vyšlo taky na vinylu skrze Street Corner Music, který má Houseshoes. Můžete si tam koupit třeba test press.

Stro opět ukázal, že to neni o čase, kdy to uděláš, ale jak to uděláš. Vysampluj klidně The Beatles, Queens, ale dej tomu duši. Tohle ti všichni splice a only beat pack jezdci neumí.

SOUL II STRO. STRO MÁ SOUL.

 

Tohle bys měl slyšet – Black & Loud: James Brown Reimagined by Stro Elliot

Stro Elliot – Stro’s Old Beat Farm (Street Corner Music, 2022)
Reklamy
Share