EVIDENCE: Návrat Dilated Peoples bude v roce 2010

EVIDENCE: Návrat Dilated Peoples bude v roce 2010

Autor dvou vysoce ceněnných desek “The Weatherman LP” a “The Layover EP”, jedna třetina Dilated Peoples a jedna polovina Step Brothers. Takto krátce by se dal charakterizovat Mr. Slow Flow aka Evidence. Představování tohoto intepreta bych v tomto případě považoval za zbytečné a proto Vám přeji příjemné čtení následujících řádků, ve kterých se dozvíte aktuální informace o jeho připravovaném třetím LP “Cats & Dogs” či jak se těší na evropské turné, v rámci kterého zavítá 21. května do pražského Lucerna Music Baru.


Co bys mohl prozradit o desce Cats & Dogs? V čem se třeba bude lišit od tvých předchozích dvou LPs? 

Nikdy jsem nebyl fanoušek toho, že by “Cats & Dogs” mělo být nějaké pokračování předchozích desek. Myslím si, že když srovnáváš něco úplně přirozeného nebo něco, co nemělo jasnou vizi, tak by to asi šlo, ale nějaká naděje tam moc není. Takže určitě nebudu dělat “The Weatherman LP” Pt.II., nebudu zkoušet vyrovnat to napětí a hloubku “The Layover EP”. Nicméně se dál snažím pracovat se zážitky a pocity, které mají opravdovou cenu a dokud budu mít pořád co říct, tak budu nahrávat. Jediné co ti k nové desce můžu říct je to, že určitě bude mít optimističtější náladu než moje předchozí desky.

Přečti si recenzi na Evidence – The Layover EP

Dokážeš si představit, že bys natočil podobnou desku jakou byla The Weatherman LP? Dokázalo by tě něco přimět k tomu, abys nahrál album s podobnou atmosférou, jako mělo první LP?
Myslím, že už jsem to trochu nakousnul. Ta deska byla inspirována hlavně ztrátou mojí matky. Doufám, že už se nikdy nebudu cítit tak na dně jako tenkrát. Nechci už dělat další takové album.

Přečti si recenzi na Evidence – The Weatherman LP

Četl jsem, že bys na Cats & Dogs chtěl mít The Gamea a Mos Defa. Kontaktoval jsi je už?
Ještě jsem se k nim vůbec nedostal. Kdybych je někde viděl a mohla z toho vzniknout přirozená spolupráce, splnil by se mi sen. O Mos Defovi jsem přemýšlel už spoustu let, ale The Gamea jsem nikdy ani nepotkal. Měl jsem teď na svých dvou deskách spoustu undergroundových a krutých jmen, ale chtěl bych udělat také něco jiného, nebo udělat celou desku úplně sám.

Kdo další patří mezi tvé oblíbené interprety, se kterými bys chtěl něco nahrát? 
Fashawn je na mé desce samozřejmě. Bude mít velice světlou budoucnost podle mě a jsem hrdý na to, že západ má nového a krutého rappera, jako je on. Nevím, jestli bude Fashawn i na dalších mých releasech, ale třeba Nipsey Hustle z L.A. je taky hodně dobrej. Těším se na track, který v tuhle chvíli píšu do beatu od Exileho. Tenhle člověk je z úplně jiné planety.

Nedávno jsi prozradil, že jsi blízko před podpisem nové smlouvy u nejmenovaného vydavatelství. Je to major label? Dostal jsi už od majoru nějaké nabídky?

Nezajímám se už o další major deal. Nikdy jsem žádný nepodepsal. Potřebuju teď více času na nahrávání bez jakéhokoliv tlaku a pak se začnu věnovat té stráce byznysu.

Co můžeš prozradit o projektu Step Brothers? Kdy toto LP vyjde? Už na něm s Alchemistem pracujete? 

Stále nahráváme. Věnovat se tomu budeme ale hlavně až vyjde Alchemistova deska “Chemical Warfare”.

Neplánuješ nějaký společný projekt s Alchemistem a Fashawnem?
THE FAR LEFT. To je moc dobrý nápad! Díky!

Dočkáme se někdy návratu Dilated Peoples?
Nikdy jsme se nerozpadli! A návrat? V roce 2010!

Dokážeš si představit, že bys na své desce nikdy nezmínil slovo weed?
No jasně. Rozhodnul jsem se psát o věcech z mého opravdového života. Až přestanu hulit, tak si myslím, že už o tom moc rapovat nebudu.

Jak se těšíš na evropské turné? 
Jsem hrozně nabuzený. Tohle je moje první sólo turné a Fashawnova úplně první cesta do Evropy. Bude to všechno poprvé. Show bude hrozně dlouhá, budu hrát vždycky spoustu skladeb!

Pracuješ při tour na svých věcech?
Jak bych nemohl! Beaty, beaty, beaty!

Kde kupuješ hudbu? Přes iTunes, nebo máš radši kamenné shopy a tradiční formu CDs? 
Kupuju si věci jenom mimo iTunes. Snažím se podpořit každého, kterého znám a když to můžu kdekoliv sehnat. Mám hrozně rád kupování opravdových fyzických věcí, pokud je to možné.

Dotkla se tě nějak hospodářská a ekonomická krize? Můžeš uvést nějaké konkrétní případy?

Hrozně to změnilo názory lidí v každodenním životě, je to prostě cítit ve vzduchu. Já jsem stále zaměřený jenom na svojí hudbu a věřím tomu, že peníze nějak přijdou.

Řekni nám prosím 5 slov, která tě jako první napadnou, když se řekne: 
Weed: Ou. Nejlepší odpočinek na světě. Vytvořeno v Los Angeles.
Dilated Peoples: Naprostá klasika.
Cali: Nejlepší místo na planetě. (Ještě jsem ale nebyl v Brazílii.)

Něco na závěr, co bys chtěl sdělit českým fanouškům?
Nemůžu se dočkat, až Vás uvidím. Bude to skvělá noc!

 

 

Share

Napsat komentář