Gilles Peterson posílá Gil Scott-Heron Tribute Mix

„RIP GSH… a děláme, co děláme a jak to děláme díky tobě.“ Chuck D

Gil Scott-Heron byl znám světu nejen jako autor kritických básní a písní, v jejichž čele nesmrtelně stojí „The Revolution Will Not Be Televised“, ale také jako umělec, jenž do značné míry předurčil podobu celého hudebního žánru, hip-hopu. Zároveň se ale Gil vyznačoval ještě jednou předností, a sice bezchybným čtením aktuální společenské situace, což se ve světle připravované stávky ukazuje jako vlastnost stále v nemalé části české populace absentující. Ale zpátky k GSH.

Umělec zemřel 27. května z dosud neznámých příčin, bylo mu šedesát dva let. Na kontě měl celkem patnáct řadových desek, z nichž ta poslední „I’m New Here“ vyšla v loňském roce a vysloužila si nejedno ocenění z řad hudebních kritiků i posluchačské obce. Kam patří Gilles Peterson není tak úplně zřejmé. Coby DJ a promotér ovlivnil vkus tisíců lidí po celém světě, přičemž si lze jen obtížně představit povolanějšího člověka, jenž by mohl vzdát Scott-Heronovi svůj hold.

Peterson tak učinil propracovaným tribute mixem, sestávajícím z celkem osmadvaceti stop. Očekávat můžete vkusný průřez celou mistrovou kariérou. Vedle výše uvedené ikony to jsou například „The Bottle“, „Home Is Where the Hatred Is“, „Angel Dust“, „We Almost Lost Detroit“ či „Is That Jazz“ a další. Nechybí ani autorův komentář. Poslechnout si to celé můžete níže.

Gil Scott-Heron Tribute Mix by Gilles Peterson by gillespeterson

Čti také:

Gil Scott-Heron: Protože revoluci nebudou dávat v telce!
Share

Napsat komentář