Quantic chystá EP hiphopových coverů, může za to J Dilla

Před časem jsem tady okázale představoval jednoho z nejtalentovanějších muzikantů dnešní doby – multiinstrumentalistu a producenta Quantica, rodáka z Velké Británie žijícího toho času v Kolumbii, kde propadl kouzlu žánru zvaného cumbia. V tomto duchu vydal hned několik počinů, a i když se naposledy blýsknul výběrem starých etiopských písní, latinskoamerické rytmy ho stále nepouští.

To potvrzuje zítra vydávané EP "Hip Hop En Cumbia", které bylo pod názvem Quantic Y Su Conjunto Los Miticos Del Ritmo připraveno pro label Tru Thoughts. Nápad přišel v momentě, kdy Quantic se svou kapelou přehrál hit "Rico Suave Bossa Nova" z J Dillova opusu "Welcome 2 Detroit" a slavil s ním úspěchy na nejedné party, kde hrál coby DJ.

Výsledné EP dále obsahuje skladby jako "Step into a World" od KRS-One, "Nuthin´ But a G Thang" Dr. Dreho, "Get UR Freak on" Missy Elliot a v neposlední řadě "They Reminisce Over You (T.R.O.Y.)" od legendárního dua Pete Rock & C. L. Smooth. Pro fanoušky autorské tvorby je pak součástí ještě nová píseň jménem "Cuarta Con Cuarta". K dostání na dvanáctipalci.

Quantic Y Su Conjunto Los Miticos Del Ritmo: "They Reminisce Over You (T.R.O.Y)" by prefixmag

Quantic Y Su Conjunto Los Miticos Del Ritmo – Nuthin but a G Thang (Dr. Dre cover) by Cover Me

Čti také:

Neúnavný Quantic brzy s novým EP Caliventura Remixes
Po stopách Deep Funku aneb odkud vzešel Mayer Hawthorne
Reklamy
Share

Napsat komentář