Tak to tady máme po roce zase. Chčije a chčije, což má ale i své světlé stránky. A jednou z nich je například dnešní článek týkající se novinek z oblasti instrumentals a beats, které se mi v poslední době opět naskládaly v záložkách. Prostě balzámek, především v tomto nečase.

Emapea

Je to velmi vzácný úkaz, ale ano – představte si, že i v Polsku žijí beatmakeři. Sice na to nikdy moc nehledím a nenechávám se tím ovlivnit, ale 5K followers na Soundcloudu a přes 400K fans na Spotify – pro mě dosud neobjevené jméno Emapea asi nebude zas tak úplný benjamínek. Tento i minulý měsíc stihl vychrlit 2 instrumentální EP’s, jež najdete samozřejmě k poslechu níže. Co bych ale vypíchla je jeho 2 roky stará deska “Seeds, Roots & Fruits”. ABSOLUTELY MUST LISTEN!


Talos

Anglie kam se podíváš (naše heslo na creamu už nějaký ten pátek). Tentokrát tu máme ale Londýn a beatmakera jménem Talos. A v tomto případě méně znamená více, tedy EP s pěti tracky poví mnohdy o dotyčném více, než kdejaké dvacetitrackové album s třicetistránkovým bookletem. Nejlepší věcí na “Lowlight” hned po beatech samotných jsou zde hosté, a sice naprosto skvělí Poppy Ajudha a Jerome Thomas.

Jansport J

A nakonec něco ze slunné Kalifornie. J Dillou a Madlibem těžce ovlivněného beatmakera Jansport J už jsme tu už před nějakým časem měli, dnes o něm bude řeč v souvislosti s jeho novým albem “Low”. Co však zůstává při starém je to, že si stále jede svoje a sampluje soul až do zbláznění. A rovnou si taky připomeňme (alespoň pro mě) jeho největší highlight z roku 2011, album “Save My Soul”. Koho by ještě zajímalo, jak Jansport J uvízl roku 2016 ve sněhové bouři v New Yorku (díky čemuž vlastně vznikla jeho předešlá deska “Pharaoh”), čím se nechává inspirovat a další povídání, račte kliknou na rozhovor zde.