Instrumental News: Flofilz & Mndsgn

Instrumental News: Flofilz & Mndsgn

Dnes tu máme dobrou společnost. Začíná nám léto a na naší soulful hip hopové zahrádce začínáme pomalu sbírat první letní plody. Případně dejte vědět do komentů, na které instumental novinky jste narazili vy!

Flofilz – Transit

U nás již jméno, které zaručí, že play nepustíte zbytečně. Oproti předešlým albům „Metronom“ a „Cenário“ to však není jen čistý sampling z jazzových nahrávek, dalo by se snad s nadsázkou říci, že Flofilz za těch pár let, co ho sledujeme, trošičku „zdillovatěl“ (no posuďte sami – track „Arcade“?). Každopádně to je jako celek stále „jazz thing“ a to my rádi. Už v dubnu tohoto roku nás Flofilz nalákal na toto chystané album singlem „Transit(ions). A opět se na to dobře dívá – tentokrát však situoval Flofilz svůj příběh do Londýna. Ještě k tomu všemu se na albu objeví i rap se zpěvem (Barney Artist nebo zpěvačka Biig Piig), což je další novinkou, oproti předešlým, čistě instrumentálním počinům. Hudební talent a beatmaker s velkým B proudly presented by Melting Pot Music.

 

Mndsgn – Snaxx

Kalifornský mistr beats plující někde ve vesmíru na vlně hip hop, experimental a někdy až psychadelic beats nám po roce přináší „Snaxx“. Sám však nemá rád škatulkování a jak to tak vypadá, tak v procesu tvoření původně ani nechtěl, aby těchto 14 tracků vyšlo jako album. Spíš si jen tak nezávisle na ničem tvoří a úplně neřeší, jestli z toho vznikne něco velkého, nebo ne a asi to není zas až tak špatný nápad. Každý průměrný posluchač prostě pozná, že jeho tvorba nezná žádné hranice. Nebyl na to všechno ale sám, v průběhu nahrávání se u něj doma zastavili třeba Kiefer nebo zpěvačka Asal Hazel. Prostě další poklad ze stáje Stones Throw.

Reklamy
Share

Napsat komentář