Instrumental News: Smuv, Hubert Daviz & Like

Instrumental News: Smuv, Hubert Daviz & Like

Prosím, zastavte někdo čas, (nebo alespoň všechny kvalitní beatmakers), protože ten nával vší nové instrumentální hudby se prostě nedá zvládat. Dnes mám zde opět k doporučení pár zajímavých jmen, tak tedy pojďme rovnou na to.

Smuv

Vždy se snažím být co nejobjektivnější, ale dnes se musím předem omluvit, jelikož dva ze tří dnešních beatmakers pochází z Německa, tedy ze země skvostným beatmekrům zaslíbené. A pokud náhodou někdo z vás ještě neregistroval jméno Smuv, žádný strach. Po chvilce poznáte, že je to lo-fi záležitost, avšak ne úplně typická. A jestli milujete hudbu např. od Marcos Valle, Gilberto Gill nebo snad Joao Gilberto & Stan Getz (tedy brazilian/latino), tak to Smuv taky. A právě nejnovější album „Under Palm Trees“ je toho důkazem. Kromě toho však určitě nepřehlédněte jeho předešlé projekty, „Sundays“ a „Munchies„. Není to zas tak dávno, co jsem informovala o zpěvačce Joyce Wrice v souvislosti s trackem „Good Morning“. Nyní si tato angličanka vybrala právě beat od Smuva a venku je tak i nově „I Want You“.

A abych ještě neopomenula jedno důležité jméno, na albu „Under Palm Trees“ spolupracoval Smuv s francouzským beatmakerem, žijícím v Quebecu, jménem Miraa. A to je opět radost a je dost možné, že se o tomto beatmakerovi pobavíme blíže v dalším podobném článku.

Hubert Daviz aka Huubaat

Vše, co je jazzy, je dobré. A taky – vše, co je u Melting Pot Music, je dobré. Na německé beatmakery je prostě radost pohledět. Hubert Daviz (známý také díky spolupráci s dalším skvělým německým beatmakerem Wun Two či také s Hulk Hodn) se po delší době ozval s albem Paseadero (na němž spolupracoval právě s Wun Two). Kromě toho zveřejnil nedávno na Soundcloudu 2 nové tracky, tak se snad již brzy dočkáme další instrumentální nálože.

Like

Clearly It’s Like, Call Me Like nebo Like Of Pac Div. Myslím, že všichni víme, o koho jde. Bandu Pac Div jistě taky už nějakou dobu znáte, ale co poslední dobou tvoří samotný Like za hudbu, stojí opravdu za pozornost. Jen škoda, že o tomto jménu má na tom našem „dvorku“ jen málo lidí potuchy (soudě podle účasti na jeho setu na letošním kempu). Čistě instrumentální album „Gabriel“ vyšlo na konci prázdnin. Ale jak už je u mě zvykem, jen tak v rámci opáčka, najdete níže mimo jiné i jeho (stále aktuální) věci, jako je například i kolabo s naším oblíbeným norským rapperem Ivan Ave či beat na posledním albu Joey Badasse. V neposlední řadě se dokonce jeden jeho beat objevil i na albu Malibu, jež bylo nominováno na Grammy.

Reklamy
Share

Napsat komentář