The Power Of Women: Audio & Video News – Joyce Wrice, Kallitechnis, J. Lamotta

The Power Of Women: Audio & Video News – Joyce Wrice, Kallitechnis, J. Lamotta

Dnešní článek bych pojala jako takové menší sumárum toho, co zajímavého se mi za poslední dobu naskládalo v záložkách a ještě zde nebylo dříve zmíněno. A aniž bych to nějak záměrně vyhledávala, za poslední týden jsem narazila na 3 zpěvačky. Společného spolu, pokud vím, nemají nic ( i když rodiny přes 5 kolen bývají zrádné). Tak si teď probereme pěkně jednu po druhé:

Joyce Wrice – Good Morning

Tato mladá zpěvačka, žijící již několik let v LA představila před pár měsíci novinku „Good Morning“. A myslím, že úplně stačí pustit si prvních 5 vteřin tohoto tracku a dostane vás („barevná“ live verze klipu ke shlédnutí zde a sexy remix singlu zase zde). Inspiraci pro svůj zpěv sbírala již od mala, když s otcem poslouchala v autě soulové a jazzové nahrávky. Musí se taky nechat, že „90’s baby“ poloha v tracku „Good Morning“ jí sedí mnohem více v porovnání s její předešlou tvorbou, např. single „Do You Love Me?“ (byť instro dělal samotný Mndsgn, přičemž úplný originál pochází z beatu od Knxwledge). Nicméně zpět k pecce „Good Morning“, o jejíž instrumental se postaral kalifornský beatmaker Jamma-Dee. Kromě beats dělá samozřejmě rád i mixtapy. Takže díky a zase si teď budu nějakou dobu myslet, že saxofon je prostě nejlepší hudební nástroj, co kdy vznikl. A poslední důvod, proč se do Joyce Wrice zamilovat – single vyšel taky na kazetě!

Kallitechnis – Talk Talk Talk

Posuneme se v rámci kontinentu trochu výš a to přímo do Kanady, konkrétně do Montrealu. Kallitechnis momentálně nehýří ničím novým, ale za zmínku stojí dle mého track „Talk Talk Talk“ s produkcí od kanadského producenta Rami.B. Jestli přemýšlíte, kde jste tohle jméno mohli dříve zaregistrovat, bylo to možná zde ve spolupráci s rapperem Lou Phelps (brácha Kaytranady – který mimo jiné track produkoval a dohromady spolu tvoří duo The Celestics).

J. Lamotta – Deal With That

A konečně přichází poslední z naší dnešní trojice – zpěvačka, producentka, fotografka a členka labelu Jakarta Records J. Lamotta. Její hlas je jako samet, chvílemi zní téměř jako samotná Sade za mlada. Již od dvou let žije J. Lamotta v Berlíně, ale její exotické rysy z Izraele nelze přehlédnout. Je to nedávno, co vydala skrze již zmiňovaný label EP „State of Being„, pouze krátké, čtyř-trackové EP, ale o to působivější. Její další tvorbu určitě sledujte zde a např. v trakcu „Where’s The Sun In Berlin“ frázuje na chlup přesně jako Erykah Badu v „Other Side Of The Game“. J. Lamotta je již nějakou dobu na německé hudební scéně, pohybuje se zde „v dobré společnosti“ mezi našimi hudebními oblíbenci a není tedy náhodou, že se v jejím klipu objevila i velmi talentovaná přítelkyně Figuba Brazleviče, která si říká Noritsu. Čas od času jezdí tato kráska právě s J. Lamottou v rámci kapely na turné jako doprovodná zpěvačka. Stojí za to tenhle talent určitě sledovat dále!

Reklamy
Share