J Dilla Tributes – Cookin Soul, J Lamotta, Kiefer

J Dilla Tributes – Cookin Soul, J Lamotta, Kiefer

Tak jako každý rok (a nejen v únoru) vzniká nespočet tributes, různých poct, mixtapů a remixů, které mají společného jmenovatele – one and only Jay Dee. No a letos se zase s tím vším roztrhl pytel a přinášíme 3 zajímavé projekty od srdce v režii našich favoritů. HAPPY BIRTHDAY J DILLA!

Cookin Soul

Jméno, jež není třeba v našem kruhu Cream čtenářů představovat. Letos tento neúnavný španělák opět naložil, a sice – krátký beattape s názvem „4 Dilla Vol. 3“. Jak už název napovídá, jedná se o již 3. pokračování série, jež je inspirována a věnována odkazu J Dilly (a třeba zrovna na začátku posledního tracku „Fallin“ můžeme slyšet takový rádoby motiv jako v tracku „Time: The Donut Of The Heart“).

J. Lamotta

Žena s velkým „Ž“, tedy zpěvačka, skladatelka, producentka a umělkyně v jednom se také letos rozhodla (už počtvrté) přispět do světa Dilla Tributes svým dílem „About Love #4“. A kromě toho, že tento koncept naprosto dokonale zpracovala – taky slyšíte v čase 6:30 motiv z „Flowers“?

Kiefer

Všichni jistě ví, že kromě toho, že je Kiefer skvělý beatmaker, tak je i naprosto geniálním improvizátorem, co se hry na klavír týče. Dobrou zprávou je i to, že opět začal dávat lekce jazzové improvizace přes Skype (skvělá challenge pro všechny hráče na piano, napište mu, snad ještě není pozdě). Letos spolu se svým kámošem Johnem Levinem pojali svůj tribute jako cover jejich oblíbeného beatu. A minulý rok to třeba byla zase improvizace do „Climax“.

Reklamy
Share