Mixtape, který musí slyšet každá hudební hlava – Ruck N‘ Wiz – A Journey Through The Samples Part 4

Mixtape, který musí slyšet každá hudební hlava – Ruck N‘ Wiz – A Journey Through The Samples Part 4

Udělali to znova. Švýcaři Ruck N‘ Wiz po čtvrté připravili tejp, který je “A Journey Through The Samples”. Tento hodinový výlet, kde uslyšíme věci, které někdo použil před 20 a více lety, ale i tak v poslední době.

Co se u všech jejich tapes musí vypíchnout je styl mixu, kdy dbají na bpm a podobnost jednotlivých zvuků. Takže celek potom hraje prim a není to nasekaných x věcí za sebe bez špetky úsilí do toho vložit nějaký cit pro mix.

Osobně mám rád to, když v mixu něco vypluje a dokážete se na tom zaseknout. Zde např. ne moc provařenej sampl od Neil Merryweather – Step In The Right Direction, kterej Kaytranada použil pro The Internet.

Při prvním poslechu jsem se zasekl i na Los Angeles Negros – Tú Y Tu Mirar… Yo Y Mi Canción, protože mi to totálně připomínalo nějakou melodii, kterou bych pasoval někde ke jménům jako Petr Novák, Olympic nebo Václav Neckář. Takový to, když si říkáte, že to někdo tady použil a za boha si nemůžete vzpomenout.

A stejně jako u jejich předešlých mixů, tak i tady si neodpustím jednu poznámku. Kdy někde měli to, že je to celé z desek, tak by to u mě bylo 100%. Cílový posluchač to neřeší, ale nemám rád ten přístup, kdy se něco tak jako obejde, ale hlavně že to dělá čísla.

A pokud nebudeš mít dost, tak doporučujeme TOTO.

Reklamy
Share