Moimir Papalescu – Koncerty za totality, první synťák, rádio Panag & Life, Žluťák, Aleš Bleha,  crowdfunding, The Nihilists, Vanessa

Moimir Papalescu – Koncerty za totality, první synťák, rádio Panag & Life, Žluťák, Aleš Bleha,  crowdfunding, The Nihilists, Vanessa

U tohoto rozhovoru by se dalo vytáhnout mnoho poutavých nadpisů, jelikož Moimir Papalescu má co říct. Jelikož nás oba spojují Pardubice, tak jsem, jako fanoušek rádií, musel zabrousit na historii rádia Panag, které začalo vysílat v roce 1993 a později se změnilo v rádio Life. Jeho hlavní postavou byl Aleš Bleha a tak i na tohoto zásadního pána taneční scény došla řeč.

Zajímaly mě samozřejmě začátky a slyšet story o první sestaveném synťáku z roku 1976 je jakože vau. Slyšet o koncertech za totality je úplnej úlet, jelikož člověk si hned uvědomí, že svoboda je nejvíc a měli bychom si jí za každou cenu hájit.

A když jsme u těch Pardubic tak padlo i další zásadní jméno Lumír “Zilvar“ Sokol, což byla důležitá osobnost undergroundu a člověk, který toho udělal mnoho pro kulturu.

Samozřejmě došlo i na Moimirovi kapely a slyšet, že po revoluci bylo opravdu všechno možné je další vau, jelikož deska jeho kapely Gun Dreams se nahrávala v pojízdném studiu, které bylo v autobuse Českého rozhlasu. Nechybí ani povídání o The Nihilists, Vanessa, nové desce Magnetik, práci pro vydavatelství X Production, United Islands of Prague, provozování legendárního klubu Žlutý Pes Pardubice atd.

Jak jsem napsal, je tam toho mnoho a jsem rád, že tento rozhovor s Moimir Papalescu proběhl. Poslouchat můžete na i všech podcast platformách.

Reklamy
Share