MR. GREEN – Internet zabíjí hudební průmysl, ale já ho miluju

MR. GREEN – Internet zabíjí hudební průmysl, ale já ho miluju

Pokud patříte mezi fanoušky poctivého hiphopu a tradičního boombap soundu, jistě se s dvojící Pace Won a Mr. Green nesetkáváte poprvé. Tato dvojka pocházející z New Jersey má na svém kontě velice kladně přijaté LP „The Only Color That Matters is Green“, jehož sourozenec přijde na řadu ještě v letošním roce. A když už mám teda ještě něco prozradit z následujících řádků, ve kterých si můžete přečíst zajímavé čtení s jednou polovinou zmiňovaného dua, tak jistě navnadím tím, že Mr. Green mimojiné prozradil, s kým by chtěl nahrát společné LP, nebo co si myslí o Baracku Obamovi.


Dá se říct, že jsi stále celkem nováčkem. Kdy jsi začal produkovat a jaké byly tvé první kroky? Byla pro tebe velká událost produkovat pro C Rayz Walz? Jak k této spolupráci došlo?

Strávil jsem takových 8 až 9 let děláním beatů a djiingem a nemyslím si, že moje hudební kariéra začala před čtyřmi lety. Když jsem byl na střední, můj kámoš Joe mě přihlásil na jednu soutěž v dělání beatů, to jsem si ještě ani neříkal Mr. Green, a když jsem v prvním kole pustil svůj beat, lidi začali úplně bláznit, vůbec jsem to nečekal. Věci ve školy mi nešly moc dobře a tak byla hudba to jediné, co jsem potřeboval k životu. Od té chvíle jsem každý den strávil děláním beatů a zkoušel jsem je dostat k co nejvíce lidem, co to šlo. Chtěl jsem hrozně dělat se slavnými umělci. Jednou jsem dal beat CD mému kámošovi Kosha Dillzovi a on hrozně chtěl použít některé moje beaty. Já jsem mu řekl, že když najde nějaká hodně velké jména, které by ty beaty chtěly taky, tak je může použít. Uběhlo pár dní a najednou mi volá C Rayz Walz a říká mi, že by chtěl použít jednu mojí věc na svoje album na track s Matisyahu. Byl to úlet, protože C Rayz Walz je undergroundová legenda a Matisyahu je obrovská pop star. Řikal jsem si: „Nemůžu tomu uvěřit, oni chtějí rapovat do mého beatu„. Uběhl asi rok než ten track vylezl ven. Nakonec se to jmenuje „Childhood From C Rayz“, vyšlo to na desce „The Dropping“ a děkuji za to Kosha Dillzovi, který to všechno zařídil.

Jaké pro tebe bylo začít dělat hudbu s Pace Wonem. Neříkal sis něco jako: „Ou, já budu dělat s tím typem z Outsidaz!„?
Vždycky jsem byl velkým fanouškem Pace a Outsidaz, takže to bylo úplně skvělý, když jsme se dali dohromady. Vyrůstal ve stejném městě jako já a jednou jsem se ho zeptal, jak bych svojí tvorbu mohl dostat mimo naše město. On mi na to řekl, že musím najít největšího umělce ve městě a zkusit s ním něco udělat. A tak jsem se ho chytnul, Paceovi se líbilo co dělám a od té doby jsme začali dělat spolu.

Pace Won & Mr. Green – Hip Hop

Přejdeme k Vašemu loňskému albu. Bylo od začátku v plánu udělat rovnou celou desku? Přemýšleli jste o nějakém společném názvu, nebo jste od začátku věděli, že pojedete jako Pace Won & Mr. Green?
Celou dobu jsme věděli, že to bude Pace Won & Mr. Green, ale původně se mělo jednat jenom o EP. Nahráli jsme 4 skladby a pak jen tak z nudy další asi 3 nebo 4 a najednou jsme měli 7 nebo 8 tracků. Pak jsme si řekli, že bychom mohli udělat ještě něco dalšího a tak jsme udělali celou desku.

Vznikala deska tak, že každý si odvedl to svoje, nebo jste si navzájem připomínkovali beaty/texty?
Většinu první desku jsme nahrávali odděleně, ale stále jsme si trochu komentovali jak beaty, tak texty. Byli jsme docela rádi, že to takhle šlape, že jsme něco udělali a nemuseli jsme tam mít zbytečně mnoho změn, jen trochu co se týče mixu a masteringu. Fungovalo to tak, že Pace nahrával ve studiu u svého bráchy Jenze a já v tu dobu dělal na svém laptopu beaty všude, kde jsem zrovna byl.

Pace Won & Mr. Green – The Eye of a Needle

Jak jste s postupem času s albem spokojeni?
Jsem z něho hrozně moc šťastný. Miluju tu desku a miluju, že i ostatní lidé tu desku milují. Někteří lidé mi třeba řekli, že je to pro mě nejlepší deska za rok 2008. Kdyby to bylo jenom na mě, tak bych asi jen poslední track „The Joker“ schoval na trochu jiný projekt než Pace Won & Mr. Green, ale i tak jsem z toho hrozně šťastný.

Kdybyste našim čtenářům měli jednou větou říct, proč teď okamžitě jít a koupit si vaše album, co byste jim řekli?

Měli byste si jít koupit tohle album, protože je jediné svého druhu. Najdete tam klasické hiphopové beaty a zároveň velice aktuální texty. Z každého světa něco. Jestli mi nevěříte, podívejte se na videoklip ke skladbě „Children Sing“.

Pace Won & Mr. Green – Children Sing

Vaše deska měla víceméně jen pozitivní odezvu. Album jste vydali u malého labelu Raw Poetix. Neproběhla již nějaká jednání s major labelem, nebo jste plně spokojeni s vaší současnou situací a nebudete měnit [label]?
Naše příští album, které se bude jmenovat „The Only Number That Matters Is Won“ vyjde opět na Raw Poetix, protože až bude venku, tak tou dobou budou mít už Raw Poetix distribuční síť pod jedním major labelem. Těšíme se na to, až jim s promem pomůžeme ještě víc, protože vím jak je to těžké dělat si promo sám.

Někde již také bylo zmíněno, že už pracujete na nové desce. Kdy ji můžeme očekávat?
Yeah, „The Only Number That Matters Is Won“. Právě jí doděláváme, bude to skvělá deska (teda doufám, hahaha). Měla by vyjít na konci listopadu.

Budeš desku produkovat opět celou sám?
Ano, budu.

V březnu ti vyšly kompilace „Classic Beats Volumes 1 and 2“. Představ nám je trochu.
Jsou to dvě alba, která jsem udělal kvůli fanouškům, kteří se zajímají o mojí tvorbu a mohli si něco poslechnout do té doby, než bude hotová další deska s Pacem. Původně jsem udělal vol. 1, které tenkrát dostal Pace a Raw Poetix, kteří se pak začali zajímat o moje věci.

Pace Won & Mr. Green – I Need Money


Produkuješ teď pro někoho kromě Pace Wona?

Jooo, dělám toho teď hrozně moc. Zrovna jsem dodělal dva beaty do skateového videa „State of Mind“ od Zoo York. To byl pro mě hrozný zážitek, protože jsem vyrůstal na skateboardingu a vždycky jsem byl obrovským fanouškem značky Zoo York. Začal jsem taky pracovat na společném R&B projektu s mojí kamarádkou Amandou Grace. Ta bude i na „The Only Number That Matters Is Won“.
No a ve vzdálené budoucnosti se můžete těšit na společné album se C Rayz Walzem, společné album se Cymarshall Law a možná taky na společné album s DoItAll z Lords of the Underground. Jo a taky Masta Ace a Sean Price mi říkali, že se jim líbí moje věci, takže doufám, že někdy v budoucnu uděláme něco dohromady.

Jak je pro tebe důležitá komunikace s fanoušky? Jsi celkem hodně aktivní na MySpace a někteří lidi my říkali: „Jak jste psali o těch, co mají ten dětskej sbor v tom klipu, tak ten typ si mě sám od sebe přidal druhej den na MySpace do přátel„.

Internet dává umělcům obrovskou příležitost mluvit přímo se svými fanoušky, poznávat je, zjistit odkud jsou atd. Internet zabíjí hudební průmysl, ale já ho miluji.

Kdybys nám měl dát tipy na umělce, kteří budou vidět v roce 2009, kteří by to byli?
Určitě bych doporučil ty týpky, co si říkaj Pace Won a Mr. Green (smích). Určitě taky mojí kamarádku Amandu Hawkins aka Jane Doed (najdete jí na mém myspace profilu v přátelích) a určitě sledujte novou kapelu Pace a Young Zeeho jménem The Team Won 52 Gang.

Co tě jako první napadne, když řeknu:

New Jersey – Opravdoví lidé.
Childen Sing – Více jako 150 tisíc shlédnutí.
Internet – Dar a kletba zároveň.
Vaše nová nahrávka – Báječná.
Česká republika – Země, na jejíž návštěvu se hrozně moc těším.
Nas – Společné album Nase a Mr. Greena. (smích)
Dj Premier – Bůh.
Barack Obama – Nejistota.
Rodina – Nejdůležitější věc na světě.

Reklamy
Share

Napsat komentář