NxWorries – Yes Lawd!

NxWorries – Yes Lawd!

Anderson .Paak a Knxwledge jsou na desce Yes Lawd Bez Obav…

Tahle deska už je trochu starší, ale třeba o ní ještě nevíte a hlavně – dobrých desek není nikdy dost. Anderson .Paak a producent Knxwledge na sebe poprvé upozornili v prosinci 2015 povedeným 6ti trackovým EP Link Up & Suede, které vyšlo na fejmovém Stones Throw a sklidilo nadšené přijetí od beatheads a většiny recenzentů. Oxnardský .Paak má za sebou dvě více než vydařená sólová alba, o kterých jsme psali už několikrát, no a tentokrát došlo i na LP téhle dvojice, která si říká NxWorries (čti No Worries).

Album Yes Lawd je od začátku do konce soulful jízda par excellance. Producent Knxwledge vykouzlil maximálně příjemné beaty a samply hovoří za všechno – Gil Scott-Heron – track Suede, J Dilla – track Sidepiece, Brooklyn, Bronx & Queens Band – track Scared Money, Ahmad Jamal – track Wings nebo The Notations – track What More Can I Say. Jeden track se vlévá do druhého, všechno na sebe příjemně navazuje a někdo by možná řekl, že mu to přijde všechno hodně podobné, pro mě je tahle svázanost alba naopak jeho velikou předností, protože připomíná velká producentská alba, která známe od lidí jako J Dilla nebo Madlib. Knxwledge ani na chvíli nenudí, jeho producentská škála je pestrá, soulful jazzy věci, které nezní učesaně, ale drží si atmosféru syrového beat tejpu.

Anderson .Paak na tomhle albu spíše zpívá než rapuje a dostává velký prostor ukázat všechny pěvecké polohy, které v sobě má, což mě asi nejvíc baví na věcech jako Starlite, Lyk Dis, Sidepiece nebo Best One. Vzhledem k tomu, že většina tracků má stopáž okolo dvou, tří minut, nedostává .Paak tolik možností vyprávět příběhy. Většina věcí se textově drží něžného pohlaví aka mam tě rád a ty mě ne, mam peníze a proto mě chceš, udělam všechno, abych s tebou byl, protože právě ty si ta pravá bejbe atd… Dostane se i na Paakovo oblíbené téma, kdy žil na ulici a ujmula se ho na noc jedna z “pouličních” pracovnic, na kterou do teď nezapomněl. Důležitý je Paakovo pěvecký výraz, protože ten je naprosto přesvědčivý a prostě TO tam má – soulmusic from the soul yo, jestli mi jako rozumíš…

Takhle deska se poslouchá hodně příjemně a je to další povedená záležitost od Andersona .Paaka. Ten poslední dva roky dva roky září opravdu hodně, upoutal na sebe obrovskou pozornost a to jenom díky hudbě, což v dnešní době působí trochu jako zázrak. Ve spolupráci s eastcoastovým producentem Knxwledge vytvořili masterpiece, který si určitě zaslouží podporu – YES LAWD!

1.Intro
2. Livvin
3. Wngs
4. Best One
5. What More Can I Say
6. Kutless
7. Lyk Dis
8. Can’t Stop
9. Get Bigger / Do U Luv
10. Khadija
11. H.A.N.
12. Scared Money
13. Suede
14. Starlite
15. Sidepiece
16. Jodi
17. Link Up
18. Another Time
19. Fkku

produkce Knxwledge

release day: 21.10. 2016, label Stones Throw

Reklamy
Share