Řeč je o brazilském producentovi, aranžérovi a kytaristovi jménem Arthur Verocai. O jeho prvním záznamu se mluví v souvislosti s věcí "Olhando o Mar" pro tamější zpěvačku Leny Andrade. Poté, co producent začal spolupracovat s různými lidmi, se mu jako aranžérovi dostalo vlastní hudební těleso, kde začal kombinovat tehdejší pop, severoamerický jazz a samozřejmě klasickou brazilskou hudbu. Vyústěním jeho tvorby byla v roce 1972 deska "Arthur Verocai", které je dodnes považováno za nejlepší brazilské album vůbec.

 

"Tuhle desku bych mohl poslouchat každej den po zbytek svýho života" Madlib

Zajímavostí je, že v té době vládla v Brazílii vojenská diktatura, album naštěstí nepodlehlo cenzuře ani dokonce nebylo staženo z prodeje. Přesto se Verocai po vydání stahuje do ústraní a tvoří hudbu do reklam a seriálů. Znovu se ozývá až v roce 2002 a vydává album "Saudade Demais". Toto album je pojaté jako pocta pro Rio de Janeiro a Bossa Novu. Další album na sebe nenechává naštěstí dlouho čekat a v roce 2007 a nese název "Encore". V roce 2009 má vůbec své první vystoupení v L.A., v rámci unikátního projektu Timelles a díky velkému ohlasu se tam pravidelně vrací. Pro více info o Timeles sleduj:

 

 

Opravdová lahůdka pro fanoušky J Dilly > Suite for Ma Dukes vyjde na DVD!

Sleduj další ukázku z projektu Suite For Ma Dukes

 

Arthur Verocai – Na Boca Do Sol:

 

FULL SCREEN
The Sounds of VTech / Verocai at LATC

 

A proč v nadpisu figuruje věc "Na Boca Do Sol". Tak jedná se o jednu z jeho mnoha vynikajících věcí, která by rozhodně neměla uniknout všem hudebním nadšencům.Dále ji pak neváhal použít MF Doom nebo 9th Wonder. A samozřejmě je důležité si přimomínat takovéto lidi.