Report: Dibiase, Ewonee, Brainorchestra, Waahiid live v Twelves Wax Sacramento (foto & video)

Report: Dibiase, Ewonee, Brainorchestra, Waahiid live v Twelves Wax Sacramento (foto & video)

Po čtyřech letech opět v Cali. Focus je danej primárně na hudbu, akce, record story a nasávání politicko-životní situace v Bay Area.

Při návštěvě jednoho storu v Oaklandu (Econo Jam Records, doporučuju) jsem zahlédl flayer na akci, kde jsou jména z nadpisu. Kouknu na lístky a vyprodáno.

Druhej den mám  čistou náhodou možnost jet na otočku do Sacramento a co se nestane. Tahle pojízdná beat show je tam od dvou do pěti free v jednom record shopu.


Akci zajistil Beat Haus, což je zdejší Cream Sound, ha 🙂

Takže tedy nadšenci, co občas dělaj akce, vydávaj desky a mají svojí rádio show. Za tím vším stojí postava jménem Fresh Daily, což je MC a všeuměl původem z Brooklynu, kterého život zavál do zátoky. Btw. má i track ne jedný desky od nám dobře známého Shuko z Německa.

Krátce po druhé dorážim k Twelves Wax, což je jeden z record shopů v Sacramento. Menší, útulný shop, kde mě hned zaujme, že na stěně je vystavený bratko Brenk Sinatra a jeho poslední Album Midnite Ride 2.

Kejvači hlav pomalu doráží a už se na první show připravuje Waahiid, o kterém jsem tu psal v záležitosti jeho videa 4thewhat. Všichni zde vystupující jsou většinou klasičtí espéčkaři aka Roland 404s (už někdo zkoušel MKII?). Ta hrana pro mě, kdy ty beats josu nuda je velká. Waahiid ale nenudí, ba naopak. Zlomený krky vždy hlasitě oceňují, když nějaký beat chytne za ucho.

Mezitím se dávám do řeči s lidma ze shopu s prosbou o wifi abychom mohl udělat live stream na IG. Typci úplně v pohodě a naopak tuto aktivitu kvitují. Každá show je nějak uvedená a pauzy na přepojeni vyplňuje shop DJ. Pak své věci pustí Ewonee. Tohle jméno jsem naznal, ale zní to velice dobře. To samé Brainorchestra. Oba jsou ok a doporučuju si vyhledat jejich alba. Pak přichází na řadu Dibiase.

Tohodle pána, kterej už má taky svý roky (ročník 77) naprosto respektuju jako jednu hlavních hlav tohodle SP hnutí. Nikdy ale nebyl můj favorit natolik, abych si kupoval jeho desky. Pouze nějaké. Jeho show mě bavila nejméně.

Z Fresh Daily pokecáme o dělaní akcí, muzice, vydávání, o jeho zážitcích při návštěvě Prahy. Koupim si jejich desky, stejně tak jako 90% lidí, co na akci došla.

Co jsem tak koukal, tak v tomhle shopu je furt něco. A pokud tam ne, tak třeba streamují na svém twitch kanále.

Shrnout se to dá asi celé jednou větou. Velice povedené odpoledne , které dává energii to celé dělat dál.

Reklamy
Share