Waahiid – 4thewhat? (VIDEO)

Waahiid – 4thewhat? (VIDEO)

Pojďme se z té naší zamračené a studené placky přenést do nočního L.A., kde se vydáme do record storu, vyberem nějaké dobroty a do rána se pak budeme lámat s tím, jak to má znít.

Přesně tenhle příběh je i ve videu od Waahiid. Tenhle  běloch vydal desku  Meanwhile a to video přesně ukazuje ten tvůrčí proces, kdy právě beats na tuhle desku vznikly v kavárnách, v prádelně, co má nedalo bytu, v MHD atd. On v tom vidí hlavně inspiraci toho daného místa a zvuky, která jendotlivá místa vydávají.

On to vydal na Ninetofive, což je takovej ten klasickej international  beat makers label, který zobe zajímavá jména z celého světa jako např. Max I Milion ze Švédska, Klim z Ukrajiny, Unda de Sango ze Švýcarska, Mecca:83 z Anglie atd.

A když odbočim od Waahiida, tak jediný, co poslední dobu nechápu je to, že spousta beat makers již nedává svoje věci na bandcamp, ale plně se soustředí na spotify. A to zcela nechápu. Jelikož takhle mu můžu poslat např. 10 dolarů okamžitě na jeho účet a ze spotify může mít eventuelně další příjmy, které závisí na tom, z jaké země je to publikováno a registrováno a jestli se dostaneš do nějakého playlistu.

Osobně mám raději přímou podporu interpreta prostřednictvím bandcampu, kdy ty věci využiju pro hraní, ale taky třeba ne a stejně to album poslouchám na cestách skrze Apple Music. Takže ta daná osoba ze mě může mít “dvojtý” příjem.

 

koukni taky na: 

Unda De Sango – Fi – Filé

Seznamte se: Mecca:83

Reklamy
Share