SEAN PRICE: „ Miluju Prahu.“

SEAN PRICE: „ Miluju Prahu.“

You can say what you want just spell my name right,“ dává ve známé hymně Boom Bye Yeah u nás dobře známý Sean Price. Po 2 letech, které utekly od jeho prvního sólo počinu Monkey Barz, se vrátil na scénu ve velkém stylu a Jesus Price Supastar nabídlo zásobu nových hitů.

Okolo Seana to vře ale dál. Dělá na desce Heltah Skeltah, smrtící bude jeho kolaborace s Guilty Simsponem a Black Milkem a podle všeho se chystá i další Boot Camp album.

Tenhle rozhovor dal dohromady Fenix, spolupracovník webu Certified Hip Hop, kde se rozhovor primárně před několika týdny objevil. Jeho původní anglické znění si můžete přečíst zde.

Je tady rok 2007. Boot Camp Clik už chvíli funguje. Dáváte od 90. let s drobnou pauzou mezi. S Monkey Barz jsme ale viděli spoustu nového materiálu od BCC, je to skoro jako vaše renesance. Můžeme v roce 2007 od vás očekávat stejné množství materiálu jako v uplynulých 2 letech?

Jo, jo. Určitě ano. Máme další Boot Camp album, které možná vydáme.

Jak to s tím vypadá?

Nevím, máme teď prostě jen spoustu materiálu. Zůstáváme ve studiu. Můj člověk Rustee Juxxx, který je se mnou od Magnum Force, tak konečně vydává album na Duck Down. Kluci upsali spoustu nových jmen, která nejsou Boot Camp. Hodně lidí mimo Boot Camp by mělo na Duck DOwn vydat desku. Máme aktivní lidi.

Nedávno jsem četl, že budeš dělat na albu s Guilty Simpson a Black Milk.

Jo. Já a Guilty Simpson spolu děláme na albu.

Vím, že se tě na to každý ptá, ale stejně tu otázku položím. Jak to vypadá s novou deskou Heptan Skeltah?

Děláme na tom.

Každý na to čeká.

Chápu, děláme na tom. Nemáme ale zatím smlouvu.

A půjdete spíš k majoru nebo nezávislou cestou?

Zůstáváme nezávislí. Zkoušíme něco sehnat.

Jsi známý pro své prohlášení se za „brokest rapper alive“ (nejchudší žijící rapper). Jak vypadá běžný den v životě Sean P, chudého rappera?

Nevím, je to už dávno. Už se mám líp.

Zlepšení přišlo s Money Barz?

Ano, už se nám dobře.

To je dobře.

Jo, je.

Vím, že si hodně na cestách, dost koncertuješ. Jedete do Evropy.

Hodně vystoupení, fakt hodně. Vydělávám peníze, chlape.

Koncertování hraje velkou roli, ne?

Sakra jo. Tu největší (smích).

Jaký to je být na cestách? Jaká jsou tvoje oblíbená místa pro hraní?

Hm, nech mě přemýšlet. Určitě Amsterdam z pochopitelných důvodů (smích). Praha. Miluju Prahu. Státy jsou v pohodě. Los Angeles, Sacramento, San Diego.

Hraješ raději za mořem? Je tam přijetí jiné než doma ve Státech?

Raději hraju ve Státech, chápeš, jsem z Ameriky. Ale jedu všude, kde mě lidé mají rádi. Teď jsem zrovna dal show v Chile.

Odpočíval v Chile?

Jo. Byl jsem tam a můj koncert se konal ve stejný den, kdy zemřel jejich diktátor Pinochet. Moje vystoupení bylo ve stejný den, kdy zemřel. Celý to tam bylo bláznivý.

Nedávno jsem také četl, že po Jesus Price Supastar plánuješ vydat už jen jedno sólové album. Je na to něco pravdy?

No, těžko říct. Nevím. Může to tak být. Uvidíme. Má situace se prostě musí zlepšit. Mám se sice dobře, ale pořád potřebuji určité věci. Uvidíme, jak se to vyvrbí. Není to nic osobního, jen obchod.

Reklamy
Share

Napsat komentář