Tak jsme se dočkali. Children of Zeus mají venku nové album Balance

Tak jsme se dočkali. Children of Zeus mají venku nové album Balance

Držet Balance je základ. A pokud se budeme bavit o hudbě, tak to platí dvojnásob. Pokud se nyní budeme bavit o lidech, který sledují tento web, který letos oslaví 15 let, tak asi všichni vidíme ten balance.

Balance v tom, že svět a média chtějí, aby se na lidi valila muzika, o kterou fajnšmekr nezavadí. Hudba totiž nejsou čísla. Hudba nejsou rohlíky. A tak teda ti aktivní májí stále ten motor hledat a pátrat po pokladech, které člověka obohatí. Jedním z pokladů jsou i Children of Zeus. Dvojka Tyler Daley & Konny Kon po albu Travel Light, které zazářilo u všech soulful hlav a se kterým projeli celý svět, měli přes sebou výzvu, jak na tento drahokam navázat.

A jak vlastně navázat? Udělat to samé a hodně podobné? Jak vlastně přemýšlet o albu? Musíme to napsat tak, aby tam byly jednoduché refrény pro koncerty? Musíme tam dát hosta, který je známější než my? Musíme tam mít hot zvuk, jelikož ten jede? NE.

Celou desku Balance udělali totálně po svém. Je to daleko jemnější. Občas vám při poslechu naskočí až takové devadesátkové R&B. Něco lehce alá Maxwel. Něco alá The Foreign Exchange. Tahle deska je o životě dvou lidí, kterým už neni 15 ani 25. Souhra mezi touhle dvojkou se naprosto super.

Kdo ale opravdu poslouchá texty, tak na první dobrou ví, co od nich čekat. Někdy mě rozesmává představa, že někdo si hrozně jede např. Still Standing a tváří se u toho jako největší G. Ale všichni víme, že tam se zpívá:

Mother told me to be strong

Cause your strength, it will define you

You accept what you deserve

Cause you deserve what you accept

She told me son, don’t you forget

Cause what you give is what you get

 

A na desce Balance jsou záležitosti jako:

You must have thought this was someone else

Fuck your love songs, I don’t love myself

My tears the price I paid for all these classics

Heart break, balled up, bouncin‘ off waste paper baskets

I sing the blues with these curtains closed

I write a song for you, you’ll be the first to know

Pain and joy, selfish shit, no, I hear ya, boy

Great expectations, I just hate to disappoint

I let you down, no

Tears of a clown, no

No love songs for the heartless

 

Children of Zeus našli svůj balance. A jestli se o nich dát něco s pokorou říct, tak že tohle jsou jasní přední představitelé světové R&B. Díky labelům jako First Word Records, že to stále hoří.

A jak se u poslechu Balance tváříte Vy?

Reklamy
Share