The Playlist featuring Glenn Lewis – Chasing Goosebumps

The Playlist featuring Glenn Lewis – Chasing Goosebumps

Husinu v roce 2017 přinášejí The Playlist s Glennem Lewisem

DJ Jazzy Jeff přišel na začátku roku s ojedinělým projektem, který nazval The Playlist feat. Glenn LewisChasing Goosebumps. Celá idea vznikla při Jeffově jízdě autem, v rádiu hráli pecku od Earth, Wind & Fire a on si uvědomil, že takovou hudbu, která ho dojme, rozesměje, při které má husí kůži, v současnosti nezná. Většina producers sedí doma u počítače, bez kontaktu s dalšími hudebníky,  máme sice skvělé technologie, ale hudební vydavatelství tlačí na sterilitu, vydávání dalších a dalších prázdných skladeb, které recyklují to, co jsme už slyšeli tisíckrát a pak z toho jako by vznikají nové „styly“…

Jazzy Jeff  se tedy rozhodl obvolat svoje oblíbené hudebníky, producenty, rappery, zpěváky a pozval je k sobě domů v rámci jeho pravidelných jam sessions nazvaných Playlist Retreat. Pozvání přijalo opravdu velké množství hudebních osobností jako James Poyser z The Roots, Eric Roberson, Stro Elliot, Rich Medina a spousta dalších. Celkem na tomhle albu spolupracovalo 37 hudebníků, kteří vytvořili The Playlist band. Nakonec dostali od Jeffa jeden úkol, nahrát za jeden týden album, z kterého bude mít posluchač husinu – nahrát hudbu, která bude trvalá, kvalitní, zapomenout na trendy, prodeje a vytvořit muziku, kterou vždycky chtěli dělat, bez omezení, škatulek.

Nezmínil sem ještě jedno jméno a to je kanadský zpěvák Glenn Lewis, který se stal hlavním vokalistou, jehož hlas provází celé album. Torontský rodák Glenn Lewis vydal v roce 2002 legendární album “World Outside My Window”, které doporučuji všem, kteří ocení prvotřídní neosoul. Nechci se tady moc rozplývat, ale tohle je must have album, fo´real. Glenn pak vydal ještě jedno album v roce 2013, ale znechucen hudebním byznysem odešel do ústraní. V rozhovoru řekl, že přestal zpívat, úplně sledovat hudbu, ale pak mu koncem roku 2016 zavolal Jazzy Jeff a tenhle phán se prostě neodmítá. Glennovo prokletím je možná to, že jeho hlas hodně připomíná Stevie Wondera, na druhou stranu jeho projev je neskutečně kvalitní, oduševnělý. Díky němu album Chasing Goosebumps získalo přesně to, co potřebovalo – skvělého, hladového zpěváka, který do nahrávání dal všechno, protože získal velkou šanci na comeback.

Deska Chasing Goosebumps je hudebně hodně soulová nebo spíše neosoulová, na druhou stranu můžete slyšet I sambu, funky, jazz, hip-hop, pop, prostě cokoli, co okoření skvěle postavené skladby, z nichž ani jedna není tzv. “výplňová”. Všechny songy se příjemně poslouchají, každý z tracků má svoje opodstatnění. Trochu nelogicky byl zvolen videoklip na úvodní pecku Distraction, což je asi nejméně přístupná a nejtemnější věc z celé desky, ale možná to byl právě záměr, aby si posluchač za tímhle albem opravdu šel a prokousal se tímhle trackem, protože pak najde opravdový skvost. Málokdy se mi stane, že už při prvním poslechu si říkám, sakra, tohle budu moct poslouchat i za 15 let, ale u téhle desky jsem o tom naprosto přesvědčený. Soulová bomba Faceless musí rozvlnit každého, kdo někdy poslouchal černou muziku, protože tohle jednoduše jede a Glenn podává naprosto famózní pěvecký výkon.  Další povedená věc je vzpomínková pecka 1995, staré dobré časy, taky si na tenhle rok pamatuju… Důležité je, že kapele to perfektně šlape, určitě doporučuju jam sessions, které streamoval Jazzy Jeff na facebooku, a kde je hodně cítit vliv J Dilly, což my na creamu moc rádi.

Skvělý track je i decentně politický Mr. Grump, který mi svojí náladou připomíná věc od Prince Christopher Tracy´s Parade z roku 1986, a kde se dozvídáme podobně jako od ATCQ, že WE THE PEOPLE. Celá nálada je ale tak příjemná, že máte pocit, že se světem je všechno v pořádku a už bude jenom dobře. This Could Be Us je taková stevie wonderovka, která jako by vypadla ze Stevieho alb z konce 70. let, pro-black motivační song. Budu se opakovat, ale Glenn tu opět nakládá neskutečně, takové to, když někoho posloucháte a je vám jasné, že zpívá čistě, ale k tomu tam má NĚCO, co vás donutí TOMU věřit. Parádní funkovka je Stone Cold nebo First Time Again a Take My Time – balady, které tak strašně moc chybí současnému rnb a soulu. No a takhle bych mohl pokračovat až do závěrečné husiny aka Chasing Goosebumps.

Jazzy Jeff a jeho parta vytvořili album, které by rozhodně mělo obstát v čase, album, které je pro musiclovers a budu doufat, že prodeje na bandcamp, itunes a jinde budou tak dobré, že časem vyjde tahle skvělá deska i na vinylu.

When you have everybody giving you fast food, you start accepting that instead of accepting a great meal. Basically, it was kinda like I am never the one to tell you that something shouldn’t be out there. I don’t criticize the music that’s out there now. I criticize what’s not out there.

DJ Jazzy Jeff, 24.2. 2017

All I ever wanted to do is make music that would carry the torch and inspire and get people through their days. I wanted to let them know they’re not by yourself, everybody goes through stuff. Create more solutions rather than reflect on problems. That’s what it’s always been about for me. I take the lessons from it and don’t get discouraged.

Glenn Lewis, 2.3. 2017

 1. Distraction (feat. Glenn Lewis, Rich Medina)
 2. Faceless (feat. Glenn Lewis)
 3. Superman (feat. Glenn Lewis)
 4. Die Empty (feat. Glenn Lewis
 5. 1995 (feat. Glenn Lewis)
 6. Defeated (feat. Glenn Lewis, Dayne Jordan
 7. Mr. Grump (feat. Glenn Lewis
 8. Lullaby (feat. Glenn Lewis
 9. This Could Be Us (feat. Glenn Lewis)
 10. Stone Cold (feat. Glenn Lewis, Dayne Jordan)
 11. Good Time (feat. Glenn Lewis
 12. Kelo and Kaidi Be Snoring (feat. Glenn Lewis)
 13. First Time Again (feat. Glenn Lewis)
 14. Take My Time (feat. Glenn Lewis)
 15. Chasing Goosebumps (feat. Glenn Lewis)

release day: 17.2. 2017, The Playlist Retreat

 

The Playlist jsou:

DJ Jazzy Jeff (výkonný producent)

Vidal Davis (producent, hudebník, sound inženýr)

Daniel Crawford (klávesy, producent)

Stro Elliot (klávesy, producent)

Teeko (producent, hudebník)

Kaidi „Agent K“ Tatham (hudebník, producent)

Steve McKie (bubeník)

Eric Lau (producent, sound inženýr)

Glenn Lewis (zpěv, songwriter)

Eric Roberson (zpěv, songwriter)

Aaron Camper (zpěv, songwriter)

SiR (zpěvák, songwriter)

Dre´Harris (hudebník, producent)

Maimouna Youssef (zpěvák, songwriter)

Muhsinah (zpěvák, songwriter, producent)

Carvin Haggins (songwriter, producent)

Aaron Draper (perkuse)

Masego (producent)

Dayne Jordan (songwriter, MC)

Demien Desandies (zpěvák, songwriter, hudebník, producent)

Kenny Wright (songwriter, producent, sound inženýr)

Johnnie „Smurf“ Smith (klávesy)

Wayne Moore (basa)

Montez Roberts (sound inženýr)

Kelo Saunders (studio manažer, sound inženýr)

Ivan Barias (songwriter, producent)

Ant Bell (klávesy)

Rich Medina (songwriter, mluvené slovo)

James Poyser (klávesy, producent)

Jeff Bradshaw (trombón)

Rick Tate (saxofon)

Matt Cappy (trumpeta)

Anthony DeCarlo (kytara)

Clayton Reilly (trumpeta)

Simon Martinez (kytara)

Harry Wilson (songwriter, hudebník)

Kevin Hansen (kytara)

 

Reklamy
Share