The Power Of Women: Audio & Video News – Raveena & J. Lamotta

The Power Of Women: Audio & Video News – Raveena & J. Lamotta

Brzy tu máme konec roku, takže čas na to vypnout, případně trochu self-care ještě nikdo nikomu neuškodilo. A možná že vám k tomu pomůže upřímná a laskavá tvorba našich dnešních dvou velmi inspirativních žen.

Raveena – Lucid (Album) + NPR Music Tiny Desk Concert

Pokud jste se ještě neseznámili s touto zpěvačkou indického původu, tak je nejvyšší čas to napravit. Stihla už totiž za celkem krátkou dobu pobláznit nejen příznivce nu-soulu. Lidé zažívají při poslechu její tvorby extázi, smějí se, pláčou, milují, jindy zase léčí, slouží jako očista či druh meditace. Takže ať už ve vás vyvolá její hudba jakékoli emoce, budou nejspíš jen pozitivní, ostatně to je vlastně hlavní úloha hudby obecně, neměla by člověka nechat jen tak bez jakéhokoli dojmu či emoce. Jak o sobě tvrdí sama Raveena, veškeré pocity, které prožije se snaží vložit do své tvorby, ať už je to velmi blízký vztah s jejím producentem a manažerem, či obavy a úzkost, jež zažívala v dospívajícím věku na předměstí New Yorku jako „brown skin lady“. Její EP „Shanti“ z roku 2017 se ani nedá srovnat s úspěchem alba „Lucid“ (2019), který díky němu sklízí. A před pár dny také konečně zavítala do NPR Music Tiny Desk Concert. Osobně považuji „Still Dreaming“ za jednu z hymen roku 2019. Je nu-soulový svět připraven na novodobou Sade?

J. Lamotta – Suzume Remixed (Album)

Album „Suzume“ této fantastické zpěvačky z Izraele, žijící v Berlíně jste na přelomu letošního jara a léta určitě zaznamenali. Po letním výletování J. Lamotty na turné po Evropě i Asii (především po Japonsku) je tu pro velký úspěch verze dva, tedy remixy v režii pánů beatmakerů. Člověk pak přemýšlí, jestli je lepší originál, či remix (jako například v případě toho od našeho miláčka Flofilz). Určitě sledujte, kde se tato exotické kráska brzy objeví, vidět ji naživo je totiž tak inspirující a energií nabíjející zážitek.

 

 

Reklamy
Share