Tom Misch & Yussef Dayes – What Kinda Music (ALBUM)

Tom Misch & Yussef Dayes – What Kinda Music (ALBUM)

To album vyšlo 24.4, tak proč o tom píšete až nyní? No protože mám rád, když to člověk naposlouchá a nejde jen po faktu, že teď je to novinka a tak to musí ven. Zároveň čím dál tím častěji jsou desky jen jednodenní záležitostí, kdy net zaplaví info, ale pak už se většina honí za další novinkou a té včerejší již nevěnuje pozornost. A to by v případě dvojice Tom Misch & Yussef Dayes byla škoda.

Mische sleduju od jeho začátku. To se psal rok 2014. Od té doby prošel cestou, kdy se z beatmakera posunul více do pozice muzikanta. Jeho desky slavily úspěch a dá se říct, že v určité bublině šel hodně nahoru. Yussef Days jsem poprvé zmerčil díky výborné desce Black Focus od již neexistujících Yussef Kammal.

A nyní se tito pánové z jižního Londýna dali dohromady. Celé to vzniklo, když se potkali v roce 2018 na jednom večírku k Mischově desce Geography. Zároveň oba už o sobě věděli už z dob základní školy, kdy Misch viděl Yussefa v jedné školní talentové show.

No a co vznikne, když se potká člověk, který poslední dobou jel hodně na melodii a lehce hitovost vs experimentátor, který je schopen jet 15 min. šílenost, která vás ale pohltí jak při šamanském obřadu?

Povedená kombinace, kdy z jednotlivých věcí cejtíte, kdo tam měl “větší slovo”. Dohromady to ale vytváří zajímavou směs, kdy to nejde po hitovosti, ale po prožitku z hudby. Bude vás to řezat zevnitř a dávat daleko více, než prvoplánová líbivka, kde se na první místě přemejšlí stylem – aby to bylo jako / aby to znělo jako  atd. A nejlépe to asi vystihuje první singl What Kinda Music, kdy z toho cejtíte tu sílu, radost, ale zároveň něco, co vás lehce znervózňuje.

Rozhodně to také není deska na první poslech. Tohle je potřeba aplikovat několikrát. A pak to funguje velice dobře. Jediné, na čem bych ubral jsou věci jako “I Did It For You” nebo “Last 100” a přidal více věcí jako “Sensational”, “Storm Before the Calm” atd. Linky na různé služby pro poslech / koupi What Kinda Music.

koukni taky na:

Yussef Dayes – DUALITY

 

 

Reklamy
Share