Ugly Heroes (Apollo Brown, Verbal Kent & Red Pill) – Ugly Heroes

21.5. 2013
Mello Music Group
mellomusicgroup.com

Producent Apollo Brown se rozjel a nehodlá se zastavit stejně jako hospodářská krize v Detroitu. V roce 2012 vydal dvě skvělé desky s O.C. a a Guilty Simpsonem, teď přichází další zářez v podobě spolupráce s chicagským Verbal Kentem a mladším rodákem z Detroitu aka Red Pill.

I když patří Apollo Brown mezi moje oblíbené producenty, před poslechem desky jsem si říkal, jestli by nebylo dobré něco změnit něco na jeho  zvuku, který nese vždy jeho jasný rukopis – poctivý boombap, soulful nálada, samply a syrovost Detroitu. Po několikátém poslechu si říkám, že je dobře, že vše zůstalo při starém, protože Apollo Brown prostě a jednoduše je tvůj oblíbený trueskool producent.

Ugly Heroes není zrovna veselé album, nese v sobě náladu zkrachovalého Detroitu, oba underdog MCs, z nichž Verbal Kent je ten známější, sice poctivě nakládají, ale jsou to takoví dělníci rapu, zatím čekají na větší uznání a nějaké zajímavé prodeje. Především Red Pill neustále mluví o realitě, která Detroit postihla, tzn. vyrabované město, chudoba, bída a pocity zoufalství, kdy věci jednoduše nejdou tak, jak si přeješ a vedle sebe vidíš jenom zkázu a lidi, kteří přežívají ze dne na den bez budoucnosti.

"While these motherfuckers pop bottles
I´m taking pop bottles back into the store so I can get some Top Ramen
What the fuck they know about that rock-bottom
Everyone I know is feeling down-trodden
Everyone I know is still all about robbin´
I´m not talkin´ ´bout a stick up, uh
I´m talkin´ liftin´ up that drawer before that afternoon pick-up" (Red Pill – "Desperate
")


  

Oba MCs vyprávějí příběhy, které jsou o normálním přístupu k životu, tzn. chození do práce (světe div se, ale někteří rappeři dokonce i pracují:), běžné potíže se vztahy, kritizují společnost, kdy se většina věcí sjednotila na počítání peněz. Na albu jako by se vynořila odvrácená strana Ameriky, plná příběhů obyčejných lidí, kterým se prostě nedaří tak jak by chtěli. Texty jsou o něčem jiném než běžná rapová klišé a vše podbarvují Brownovo beaty, přičemž celá deska plyne v pevném, sevřeném celku. Apollo Brown je tady občas ještě monotónější než normálně, ale pocitu z alba to jenom prospívá. Pro někoho to může být nuda, ale pokud se do desky ponoříš, začneš si užívat atmosféru, jako by si chodil s cigárem po Detroitu a pozoroval party bezdomovců u barelů s ohněm, dealery, prostitutky.
 Ugly Heroes  je zajímavá deska, která přináší jiný pohled na komiksový svět rapu, plná zajímavých příběhů a skvělých beatů Apollo Browna aka mistra Detroit vs Everybody, na kterého můžeš narazit v srpnu na Hip-Hop Kempu, což bude jeden z vrcholů festivalu.

   

1. "The Feeling" 2. "Desperate"
3. "Good Things Die"
4. "Long Drive Home"
5. "Hero´s Theme"
6. "Graves"
7. "Heart & Soul"
8. "Take It Or Leave It"
9.  "Never Go"
10. "Sweet Love"
11. "God´s Day Off"
12. "Just Relax"
13. "This Is Life" 14. "Impaired Judgement"
15. "Push"

čti také:

Talib Kweli – Prisoner Of Conscious
Quasimoto – Yessir Whatever
Apollo Brown & Guilty Simpson – Dice Game

 


 


 

Reklamy
Share

Napsat komentář