14 let cream.cz. Co bude následovat?

14 let cream.cz. Co bude následovat?

24.7.2006 byl ten den, kdy se spustil tento cream.cz. Za tu dobu se toho hodně změnilo. Od prvotního webaření, kdy se honíte za skoro jakoukoliv novinkou to časem přešlo čistě do formy, kdy tu najdete převážně beats, beat tapes, soulful záležitosti a taky třeba počin Sbíráš, Sbíráš, sbíráme. A najdete zde něco jen tehdy, pokud to dává smysl. Což známená, že tu není denní aktualizace, jelikož ne vše, co vyjde stojí za to a web by se měl něco pro radost a ne pro otročinu, jen aby něco bylo.

Pokud se člověk ohlédne, tak historicky cream.cz přineslo super věci. Proběhlo tu mnoho a mnoho rozhovorů s lidmi jako Royce Da 5´9“, Heltah Skeltah, Koolade, The Clipse, B-Real, Black Milk, Nicolay, Sean P. , KRS-One & Buckshot, Dwele, Guilty Simpson, MED, Big Pooh etc. Dále nespočet recenzí.

Než se ale nyní ohlížet, tak spíš si říct, co dále. Představa je taková, že pomalu probíhá sjednocování všech aktivit pod jeden společná název a tím je a bude Cream Sound.

Pod ním již nyní funguje pořad na Color Music Radio, který můžete poslouchat každý čtvrtek od 19:00 do 21:00 a záznamy na souncloudu.

Dále se na Cream Sound přejmenovalo Humble Grooves. Nerad používám slova vydavatelství a label. Ale prostě řekněme něco, pod čím vychází desky. A že tam vyšly desky od lidí jako Petijee, Adam Urban(Renk), Enol, Nineteez. A zde prozradím, že tento rok určitě něco vyjde viz foto.

A to samé čeká i youtube, kde najdete rozhovory s lidma jako Mr. Ultrafino, Affro, DJ Opia,

A jestli nějaké přání do dalších let? Asi snad jen to, aby v době totálního individualismu, kdy se každej honí jen za tím svým lajkem přibylo lidí, kteří naopak chtěj věci společně sdílet, vzájemně se podporovat a myslet komunitně.

CREAM.CZ

CREAM SOUND

DÍKY

 

Reklamy
Share