Apollo Brown & Skyzoo – The Easy Truth

Apollo Brown & Skyzoo – The Easy Truth

Apollo Brown poslední dobou sází jedno album za druhým.

Za poslední 3 roky vydal desky s Ugly Heroes, Rapper Big PoohRass Kass, do toho i dvě sólovky „Thirty Eight“ a parádní „Grandeur“. Někteří kritici namítají, že vydává jednu stejnou desku za druhou, kritizují jeho soulful boombap produkci, která čerpá ze samplů a nostalgické nálady odkazující na zlaté devadesátky. Na to Apollo odpovídá úplně v klidu, že prostě vydává muziku, která se mu osobně nejvíc líbí, a kterou v současnosti postrádá. Myslim si, že posluchač, který má rád hip-hop a netvrdí se „slavným“ Lil Yachty, že hip-hop vzniknul v roce 2014, by měl ocenit vyrovnanost jeho alb a hlavně kvalitu, trvanlivost, kdy si dokážu představit, že tyhle desky budu v klidu poslouchat i za 20 let a budou mě bavit.

Spolupráce se Skyzoo se nabízela, sami fans po ní volali na diskusních fórech už dlouho, takže kolaborace mezi skvělým underground BK MC Skyzoo a reprezentantem Detroitu vyplynula v podstatě sama, jak tvrdil S 2 da K v rozhovorech. Produkčně beaty Apollo přizpůsobil rapperovi, takže tahle deska nebude v bohaté diskografii Skyzoo vybočovat, což ale není na škodu.Málokdo má tak vyrovnaný katalog jako Skyzoo a např. jeho desku „Salvation“ z roku 2009 točím doma docela často. Skyzoo patří mezi poctivé MCs ze staré školy, kvalitní lyriky, kteří vyprávějí příběhy, samozřejmě je tu vždycky cítit New York a jeho rodný Brooklyn, který Sky rád reprezentuje. Deska „Easy Truth“ je vzácně vyrovnaná, její poslech je hodně příjemný, Apollo servíruje boombap, klavírky, jeho klasická produkce, která tentokrát ale nezní tak detroitsky, ale připomíná spíš New York, na druhou stranu ty bicí jsou pořád made in Apollo Brown.


Hodně mě baví pecka „The Vibes“, která je trochu údernější oproti zbytku desky, „Jordans & A Gold Chain“ je zase taková 9th Wonderovina, kde se řeší, které věci jsou vlastně důležité, ale zásadní jsou pořád ty Jordánky a zlatý řetězy nebo ne? „Spoils To The Victor“ je další příjemná soulovka, těch je ale na tomhle albu hodně. Posluchač, který očekává hity bude asi zklamaný, ten kdo má rád ten pocit jako jasně – tohle je rap, tak ten bude spokojený. Málokterý žánr dostává poslední dobou tak na frak jako hip-hop, takže 50 minut téhle jízdy s Apollem a Skyzoo bude naopak hodně dobře strávený čas, který můžu vřele doporučit. Mello Music Group prostě slabou desku jestě nevydali.

1. Soapbox
2. One In The Same (feat. Patty Crash)
3. Jordans & A Gold Chain
4. A Couple Dollars (feat. Joell Ortiz)
5. Basquiat On The Draw (feat. Westside Gunn & Conway)
6. The Vibes
7. On The Stretch & Bob Show
8. Spoils To The Victor
9. Visionary Riches
10. They Parked A Bentley On The Corner
11. The Flyest Essence
12. Innocent Ambition
13. Care Package
14. Payout (feat. Stalley)
15. Nodding Off
– produkce Apollo Brown

release day: 30.9. 2016,

label: Mello Music Group (mellomusicgroup.com)

Reklamy
Share