DTonate – Album, to je nekonečná story.

DTonate – Album, to je nekonečná story.

Olomoucký producent DTonate je známá postava české scény, jeho produkce jsou dlouhodobě velmi ceněné, jenom to album pořád a pořád nevychází. NĚCO se ale děje, protože 12. března přišel DTonate s novým videoklipem „Amaze Me“, takže ideální čas na to zjistit jak se věci mají..

V Čechách se taky čeká na „Detox“, a to je tvoje producentské album. Venku už je skvělá pecka „This Time It´s For Real“ s Martinem Svátkem, která už je ale 2 roky stará. Teď si přišel s oznámením, že 11.3. vyjde EP, takže na co se můžeme těšit?

Nejnovější love song elektrika pro moji milou ve 4 remixech od Acemana, Petijeeho, Stratasoula a FVLCRVMa. Což jsou sice Slováci, ale z toho soundu to není poznat – big fan! Andreas tu pecku potom vzal a přezpíval ji podle sebe, což je super bonus, kterej jsem tam musel prostě přidat. Album, to je nekonečná story, ale vyjde, materiálu je dost. Dost na to, aby se vlezlo na dva vinyly.

Kdy a kde se natáčel video k singlu „Amaze Me“?

Na konci 2015 jsme se zavřeli na pár hodin do popupstudia a vymysleli rychlej, jednoduchej motiv, abych další singl nevydával -jako naposledy – bez vizuálu. Já teda nejsem vyloženě formát pro kameru, ale výsledek je paráda.

Budeš kvůli novému EP více hrát na akcích nebo se soustředíš jenom na křest v Olomouci?

Pokud mě někdo pozve tak určitě, ale bookingy aktivně nevyhledávám. V Olomouci je to samozřejmě
rekreační záležitost.

Jak vypadá tvoje spolupráce s TNKD?
Říkáme si hodně pičo, ale já tam cítím kamaráde. Album děláme společně s Ajlavmjuzik a to proto, protože si všichni myslíme, že by to album prostě mělo jednou vyjít.

Dlouhodobě se kriticky vyjadřuješ k současnému hip-hopu, RnB, je přesto něco co ceníš, posloucháš, co tě ovlivňuje?

West coast, talkbox a vokodéry! Funk, boogie, a tak – vychází spousta naprosto parádní muziky, na kterou se dá tancovat, stejně jako si ji pustit v autě nebo doma. Jasně, můžu tradičně dodat, že lidi jsou zdegenerovaní a maj nasráno v uších (“urban párty”), ale to už je jejich boj a mně je to fuk. Já jsem rád, že vychází pořád spousta skvělé hudby, která má fanoušků kvadrilion, i když ne zrovna tady, a to mi ke spokojenosti stačí bohatě.

Co plánuješ do budoucna?
ALBUM!!! Přísambohu, že nekecám. Víc nemám co bych, cheers!

P1010160

Reklamy
Share