Martin Svátek: Muzika je můj život

Martin Svátek: Muzika je můj život

O zpěváku Martinu Svátkovi z Madfinger jsme už psali několikrát, v současnosti ho můžeme slyšet na několika rapových skladbách, takže důvod k rozhovoru byl víc než jasný…

1. Martine, poslední dobou si rozjel hodně featuringů, na nové desce Idiot od Vladimíra 518 máš dvě pecky, přičemž o Planetě Praha se mluví jako o nejsilnější věci na albu, spolupracuješ s Honzou Peroutkou, nahrával si s DTonatem, jaký máš z toho celého pocit?

Myslím, že mě tyhle spolupráce posouvaj zase někam dál. Hlavně jsem se pokusil o to zpívat česky. Vladimír hodně řešil mojí výslovnost, protože jsme oba ze začátku měli pocit, že přece jenom ty český slova vyslovuju tak jakože anglicky. Je prostě mnohem jednodušší dát ze sebe tu energii a pocit skrze angličtinu, než v tý češtině. Ale Planeta Praha má zvláštní atmosféru a podle reakcí lidí se nám podařilo do týhle pecky dát každej to svoje. Vladimír dal do textu svojí nevykřičenou bolest, já naopak touhu ukázat těm, co to chtějí vnímat, že muzika je můj život a že prostě nemůžu přestat, leda že by mě už nikdo nechtěl poslouchat, ale pak to hustě odnesou moji sousedi, kterým budu hrát dny a noci.

Spolupráce s Honzou Peroutkou mě nabíjela strašlivě moc. Na jeho desce Klukovina, mimochodem úžasný dílo, jsou dva tracky se mnou. Remix k pecce „Lidi“ a pak další česká věc „Plynulá“. Od tý chvíle, kdy si ty tracky pustím, cejtím tu suprovou atmosféru Rooftop studia. Bylo to hrozně moc fajn nahrávání a jsem hrozně rád, že jsem mohl bejt součástí týhle desky.

A DTonate?

To byla hrozně fajn a vtipná spolupráce. Dekl jenom tak prostě ležel v domácím studiu na tý posteli a jenom občas zvednul hlavu a prohodil, „Hele, tak tohle se mi nezdá“ :D. Je to šikovnej borec se skvělým hudebním cítěním a doufám, že se mi ještě poštěstí
za ním vyrazit do Olmiku a pracovat s ním.

DTonate ke spolupráci  s Martinem Svátkem říká: Martin je král. Hotovo. Hlavně si zakládá na nějaké world-class úrovni, o které tady asi tak 95% „umělců“ v životě neslyšelo a to cenim nejvíc.

starší rozhovor: Martin Svátek z Madfinger – Zkuste někdy zavřít oči a otevřít uši


2. Honza Peroutka je pro mě nové jméno, tvůj vokál na refrénu pecky „Lidi rmx“ se skvělé poslouchá, takže kdo je Honza Peroutka?
Honza Peroutka je mladej kluk, kterej točí pod taktovkou producenta Ondry Žatkuliaka. Je to hustej klávesista, kterýho baví hip-hop, jazz apod. Na jeho desce najdeš featy od Resta, Lary 303, Jany Rybníčkový (ta svým hlasem na mě hodně zapůsobila, je fakt hodně dobrá) a jasně že i Johny Hovorka, kterej má hustý frázování a tlak.

4. Co si myslíš o české rapové scéně, koho posloucháš a ceníš? Rýsují se v budoucnu další zajímavé spolupráce?
Tak mě v poslední době hodně uchvátil label Ty Nikdy. Moc mě baví Fatte,  kterýho jsem i potkal na křtu Honzy Peroutky a stejně tak i Resta. Moc zdravím Mc Geye a snad to někdy vyjde a já ho budu moct potkat. Co se týče dalších spoluprací, teď mě oslovil další člověk, kterej točí v Rooftopu, Jirka Lokvenc. Moc toho o něm nevím, ale to se určitě brzo změní. Rýsuje se taky spolupráce s Restem, na kterou se hrozně moc těším.

5. Se svojí kapelou Madfiger pořád koncertuješ, chystá se nová deska?
Madfinger jsou pro mě top bombice. Maká se na nový desce a protože tentokrát všechnu producentskou práci řídí náš basák Radim Genčev, je všechno krásně uvolněný a snad všechno dopadne tak, že deska vyjde v druhý polovině příštího roku.

6.Jaká je tvoje vysněná hudební spolupráce, ať světová tak v Čechách?
Tak je jasný, že bych hrozně rád poznal Stevieho. Každej zná jeho muziku i v hip hopovejch peckách. Většina lidí k tomu postupně dochází, že tolik samplů v hip-hopu je od Stevieho Wondera. Od první chvíle mě bavil Musiq Soulchild, ale těch lidí, co mě dostávaj do kolen je tolik. Jak už jsem psal, z Čech mě teď hodně bavěj Ty Nikdy a pokud v budoucnu bude nějaká spolupráce s nima, moc si to užiju.

7. Kde tě můžou lidi v nejbližší době vidět a hlavně slyšet?
Zrovna teď tuhle sobotu, 1. června hrajeme s Madfinger v Jazzdocku. Jestli ceníte soul, smooth a třeba i funk, určitě se přijďte podívat. Jak už jsem říkal tenkrát – zavřete oči a otevřete uši. Vnímejte tu pozitivní energii kolem a hlavně jí rozdávejte dál.

další rozhovory:

Radim Genčev (Madfinger) – Každý máme nějakou tu nevěru

MED – Důležitý je bejt upřímnej k sobě a svojí hudbě

 

 


 

Reklamy
Share

Napsat komentář