Miles Bonny – Love All People (+ hledání jeho kořenů v Polsku)

Miles Bonny – Love All People (+ hledání jeho kořenů v Polsku)

Po nějaké době tu mám opět něco od našeho dřevorubce z New Mexico. Nevím, jestli se někdy dočkáme nové desky S3 s Brenk Sinatra, ale asi spíše ne. Každopádně Miles furt tvoří, dělá svojí rádio show atd.

Jen v rámci opakování řeknu, že Miles se odstěhoval z Kancas City právě do New Mexico, kde si vybudoval dům, kde je nezávislý na dodávkách energie, plynu atd. Jede solární panely atd. Více jsem kdysi o tom psal zde.

Co se týče hudby, tak venku má track Love All Peole, který vzniknul tak, že do oběhu dal jeho nahrávky na trubku s výzvou, ať to klidně producenti použijou. A tak se mu ozval v Kolumbii žijící Australan Mi$H. Pár vokálů přidala Milesova žena Shhor a bylo. A protože mám rád obsah, tak tady Miles nemohl dát lépe. A když si ten text poslechnete a čtete to 17.11.2019, tak to přesně sedí i do našich dní. Text přidávám níže.

„Možná je čas postavit se a říct jim, že já nejsem ty. Možná potřebují slyšet syrovou pravdu.“

Miles Bonny – Love All People

Maybe it’s time to stand up and tell them I’m not you. Maybe they need to hear the raw truth. We love all people who mean well and that is not you. You should take a step back and realize you are not true. (2x) With so much drama in the USA it’s kind of hard to know how to help along the way. Much attention is paid to the national issues while locally we’re blind waiting next to our tissues. Issues abound on the nightly news while we distract ourselves with the hourly views. It’s from the masses that we take our cues I thought social media would allow for more unique views. But don’t worry about me, I’m doing my best, doing that helps me relieve my stress. Don’t worry about me, I’m doing my best, doing that helps me relieve all the rest. Maybe it’s time to stand up and tell them I’m not you. Maybe they need to hear the raw truth. We love all people who mean well and that is not you. You should take a step back and realize you are not true. (2x) Get off my back! Sorry that’s me, yelling at myself as I’m watching TV see, I threw mine out many years ago but here I am as I watch another dumb show. It’s like a window to the world from a small room. It’s a break from my mind cause most of the time I’m exhausted from the day that’s gonna come again soon. Don’t worry about me, I’m doing my best, it helps relieve all the stress. Don’t worry about me, I’m doing my best, it helps relieve all the rest. Are you ready for the truth? Are you ready for the change? Are you ready for the truth? Are you ready for the goal?

Dále přidávám i jedno video, kdy se Miles Bonny  vydal do Polska hledat svoje kořeny. A proč. Protože Miles Bonikowsky. Dejte to.

Reklamy
Share