MOON BAKER: „Nicolay pro mě udělal skvělou práci.“

MOON BAKER: „Nicolay pro mě udělal skvělou práci.“

Je to již více jak čtvrt roku, co naší redakci uchvátil objev v podobě zpěvačky říkající si Moon Baker. Tato vynikající zpěvačka, kterou cestičku za slávou vyšlapal její dobrý přítel Nicolay, vydala letos debutou desku „ABC of Romance“, která je do této chvíle, pro mě osobně, jednou z nejpříjemnějších záležitostí letošního roku. A jelikož jsme o Moon Baker informovali již několikrát, bylo jen otázkou času, kdy se nám povede tuto sympatickou slečnu s báječným hlasem vyzpovídat. O její minulosti, současnosti i budoucích plánech se můžete dočíst v následujících řádcích.

Ahoj, většina lidí v Čechách tě asi moc nezná. Mohla by ses na úvod představit? Jak dlouho se pohybuješ na hudební scéně apod.?
Ahoj, jsem Moon Baker a právě jsem vydala své debutové album „ABC of Romance“, které vyšlo v Evropě a v Japonsku. V listopadu přijde třetí singl „Shot Deep“, ke kterému bude i videoklip.

Z tvé hudby cítím inspiraci starým soulem a jazzem. Líbí se ti něco z té hudby, která se dnes hraje v rádiích?
Mám ráda náladu, čistotu, upřímnost a intenzivitu soulu, gospelu, bluesu, rock´n´rollu, country a old school hiphopu. Ano, líbí se mi mi např. Amy Winehouse, Alicia Keys, Lauryn Hill, Leela James, Mary J Blige, John Legend, Outkast nebo Prince.

Jak moc tě ovlivnil ve tvé minulé a současné tvorbě tvůj otec?
Můj otec je výborný muzikant, takže jsem byla vtažena na hudební scénu s ním.

Jaké jsou tvé vzory? Byl to hlavně otec, nebo máš i spoustu dalších interpretů, kteří tě inspirují?
Protože je můj otec zpěvák, poslouchal vždy převážně zpěváky – muže. Velmi mě ovlivnila jejich energie. Vždy se mi na nich líbila určitá houževnatost v jejich hlase. Otec mě ovlivňoval především bluesem a rock´n´rollem. Později jsem objevila soul a funk, napři. Otis Redding, Marvin Gaye, Gladys Knight, Rufus and Chaka Kahn, Curtis Mayfield, Al Green, James Brown a George Clinton (před pár měsíci se mi zdál sen, že s ním vystoupím na jednom pódiu, sny se plní (smích))(George Clinton si pozval Moon Baker jako vokalistku na svém koncertu na festivalu Hilversum Alive v Holandsku, pozn. red.), Earth Wind and Fire, Graham Central Station, Sly Stone nebo Stevie Wonder.

Jaký byl důvod tvého odchodu ze skupiny Candy Dulfers Funky Stuff? Chtěla jsi prorazit pouze pod svým jménem?
Ano, už byl čas představit i mne samotnou. Ale i tak stále pracuji s Candy. Mezitím mi ona a její otec výborně pomohli s propagací mojí desky všude kde mohli.

Jak došlo ke spojení tebe a Nicolaye?
Nicolay je můj kamarád již několik let. Hrával na basu a klávesy a zpíval a já byla tenkrát v jeho kapele. V posledních pár letech se vrhnul na hiphopovou produkci. Vůbec jsem si neuvědomovala, kolik toho udělal s The Foreign Exchange. Poté jsme se spolu znovu spojili a já mu řekla o pár beatů, a protože se mi s ním pracovalo velmi dobře, požádala jsem o ho o produkci celé desky. Udělal pro mě výbornou práci.

Posloucháš třeba tvorbu Justus League, kam Nicolay patří? Nechtěla bys v budoucnu spolupracovat třeba s 9th Wonderem?

Díky Myspaceu a spojení s Nicolayem mám hodně přátel a nabídek z hiphopové scény z celého světa. Zkouším si poslechout všechnu hudbu a je to pro mě velmi inspirující. To je také důvod, proč se velmi dobře znám s 9th Wonderem.

Nepřemýšlela jsi někdo o tom, že by ses stejně jako Nicolay odstěhovala do USA? Přece jenom je tam více možností a více potenciálních fanoušků než v Holandsku.

Právě teď pracujeme na vydání „ABC of Romance“ ve Spojených Státech. Protože zde Nicolay žije, všechno je jednodušší připravit to zde. Kontrolujte především radio WGCR.US z Chicaga, „ABC of Romance“ je zde hit číslo jedna a skladba „Body“ je právě teď na vrcholu jejich hitparády.

Na „ABC of Romance“ se objevil i rapper Pete Philly. Plánuješ i do budoucna spolupráci s dalšími rappery?
Ano, pravděpodobně budou nějaké spolupráce, miluji to.

Na čem právě pracuješ?
Právě teď pracuji na novém materiálu a na novém videoklipu ke skladbě „Shot Deep“.

Hrála jsi již téměř po celém světě. Není možné, že by ses na jednom z nadcházejících turné mohla podívat do Čech?
S mojí kapelou Candy Dulfers Funky jsem v České republice už jednou hrála ale ráda bych zde vystoupila znovu.

Děkuji za rozhovor, nyní můžeš něco vzkázat našim čtenářům.
Děkuji všem, kteří podporují mou tvorbou. Peace, sun, happiness!

Moon

www.myspace.com/moonmusicnl
www.moonmusic.nl/

Reklamy
Share

Napsat komentář