Rapper Big Pooh – Little Brother jsou jednoduše pryč, konec

Rapper Big Pooh – Little Brother jsou jednoduše pryč, konec

Rapper Big Pooh je po skončení Little Brother (2010) hodně produktivní. Za 3 roky vydal4 alba a jeden mixtape a pořád drží laťku vysoko. Pooh je věrný trueskoolu a na posledním albu “Fat Boy Fresh vol. 3 – Happy Birthday Thomas” i přes krátkou stopáž – 30 minut, dokázal, že svojí flow a lyrikou strčí do kapsy kdekoho. Jeho sólo kariéra sice není tak výrazná jako u zbylých dvou kolegů z LB, ale určitě stojí za poslech, stejně jako alba od Phonteho a 9th Wondera. Big Pooh jsme zastihli na pár otázek, zatímco se chystá na americkou tour.Osmého srpna jsi vydal nové album “Fat Boy Fresh vol.3 – Happy Birthday Thomas”, které zní velmi dobře. Celou desku produkoval The Mighty DR, proč ses rozhodl pro spolupráci právě s ním?

RBP: The Mighty DR znám od roku 2001. Tenhle projekt přišel jako uzavření určitého cyklu. Vždycky jsme mluvili o tom, že spolu něco uděláme v tomhle rozsahu (album má 30 min – pozn. red.) a jednoduše přišel čas to udělat.

Zvuk tvých nahrávek je pořád hodně blízký typickému zvuku Little Brother, chceš na něm něco do budoucna změnit nebo si jednoduše spokojený i co se týče fans a jejich supportu tvých desek?
RPB:  No, podle mě je tohle můj první sólový projekt od mojí první sólovky “Sleepers”, kterou jsem vydal v roce 2005, který má zvuk typický pro Little Brother. Snažím se nacházet způsob jak dát fans to, co žádají a zároveň se vyvíjet a být neustále kreativní.

V tvém posledním videu na song “Gold Chain” to vypadá, že tě vyloženě štvou všichni ti tzv. bling bling rappeři. Pobavil si mě tam trikem “Read book not labels, trápilo tě tohle téma, takže si mu věnoval i song na desce?
RPB: “Gold Chain” určitě není o jiných rapperech. Tahle pecka je celá o mě a mém postoji k materialismu. Udělat tohle video jsem chtěl už jako hodně mladý, tenhle track je vlastně o mém vývoji.

Tuhle otázku musím položit, i když je mi jasné, že jí musíš nenávidět, jaké to pro tebe je být onálepkován jako člen rozpadlých Little Brother, a jak to vypadá s návratem téhle legendární kapely, návratem, po kterém volá spousta fans?
RBP: Little Brother jsou jednoduše pryč, konec. Určitě mě těší a lichotí mi, že sem spojován s něčím, co má svoje pevné místo v hip-hopové historii. Teď se ale zaměřuju na budování svojí sólové kariéry a chci si vybudovat takové jméno a značku, jako sem pomáhal vytvořit Little Brother.


Rapper Big Pooh – Don´t Change:

“People keep asking me when LB coming back
I say we not, and this is fact…”

Jaký je tvůj názor na současnou situaci hip-hopu, obrovský hype okolo Kendricka Lamara, beef, který vyvolal?
RBP: Tohle není beef, nazývát to beefem by myslim bylo nezodpovědný. Tohle je prostě soutěž, hra. Můžeš být s někým úplně v pohodě, ale ve finále se všichni snažíme v tom co děláme být nejlepší, soutěžit.

Co se vlastně stalo s Justus League?
RBP: Justus League se zhroutila kvůli špatné struktuře, organizovanosti. Někteří lidi se snaží pořád držet vlajku Justus League nahoře, ale slavný dny JL jsou prostě pryč.

Žiješ pořád v Durhamu? Jak je možné, že je tolik výborných muzikantů jako ty, 9th Wonder a spousta dalších právě ze Severní Karolíny?
RBP: Už tady nežiju přes dva roky. Severní Karolína je speciální, protože je to tavící kotel. Přichází sem spousta různých lidí z mnoha koutů celých států, především kvůli školství a přinášejí to “svoje” z míst odkud jsou, dohromady to vytváří tu zvláštnost tohoto místa.

Jak by si jednoduše popsal svojí kariéru?
RBP: Trpělivost, vytrvalost a pracovní morálka, kterou nemá nikdo jinej.

Jaké jsou tvoje plány do budoucna?

RBP: Moje plány jsou vytvořit Rapper Big Pooh stejné jméno jako se to povedlo s Little Brother. Dělat co nejvíc hudby, videí a spolupracovat s mnoha různými umělci.

Jakou hudbu poslouchá Big Pooh, když doma odpočívá?
RBP: Snažím se a zkouším poslouchat hodně novejch věcí, ale stejně nakonec většinou poslouchám funkové  a soulové nahrávky ze sedmdesátek a osmdesátek, prostě James Brown od rána do večera.

Plánuješ koncerty v Evropě?
RBP: Rád bych se do Evropy zase podíval, pracuje se na tom, snad to vyjde.

 

Share

Napsat komentář