Robert Glasper: J Dilla Tribute | Boiler Room NYC (VIDEO)

Robert Glasper: J Dilla Tribute | Boiler Room NYC (VIDEO)

Fuck this rap shit, I listen to classical. Samozřejmě by si někdo tuhle hlášku vybavit tak, že člověk neposlouchá nic, co vyšlo po roce 2005 a že na jediné koncerty, které chodí jsou Onyx a Afu-ra.

Ale kdo jde aspoň trošku do hloubky, tak ví, že tohle je hláška z tracku Fall in Love od Slum Village. A taky asi nejspíše zná jméno Robert Glasper. Tenhle fakt vtipnej pianista a producent nedávno vydal skvělej počin Fuck you Feelings, kterej si rozhodně dejte.

Glasper má pravidelné akce v Blue Note v NY. A právě nyní tam odehrál tribute pro Jay Deeho. Nechyběl u toho Chris Daddy Dave, který mimochodem hraje 13.11 před De La Soul ve velké Lucerně v rámci festivalu Struny Podzimu. A taky nechyběl T3.

Jak víme, Glasper je velkej Jay Deeho fanoušek. Zároveň on nahrával věci s Jay Deem přímo v Detroitu, když tam lítal s Bilalem, se kterým chodil do školy. Učil hrát Commona na piano a v jistých dobách se všichni scházeli na jamech, kde prim hráli The Roots, Erykach Badu a další.

V rámci této tribute noci zazní klasiky, ale to i věci jako Jealousy, Conant Gardens, Hold Tight atd. tedy převážně věci z Fantastic Vol. 2. Ale dejte si to samozřejmě celé. A jak najede Look of Love, bude hotový.

A závěrem jedna otázka. Proč se tohle vlastně děje? Čim si to Jay Dee tak “zasloužil”?

RIP JAY DEE
RIP BAATIN

Reklamy
Share