ROX jako další objev britského soulu, nejen pro fanoušky Amy Winehouse!

Velká Británie, pokud jde o muziku, vždy byla a patrně bude tak trochu výjimečnou zemí. Díky množství nejrůznějších kulturní vlivů, které se zde mísily, zrodila spoustu jedinečných hudebních osobností. V případě soulu nemůžeme nevzpomenout na stále aktuální vlnu zpěvaček jako Amy Winehouse, Duffy či Adele, které svou tvorbou uchvátily posluchače po celém světě. Nejčerstvější přírůstek v této oblasti má jméno ROX.

Tato jednadvacetiletá zpěvačka jamajsko-íránského původu začala koketovat s myšlenkou sólové kariéry ve svých čtrnácti letech, kdy vzala do rukou kytaru a experimentovala s rozličnými hudebními žánry. To už nějaký čas objížděla Británii s National Youth Music Theatre a mezi své inspirace řadila jak Lauryn Hill, Sade a Mary J. Blige, tak Joni Mitchell či Alanis Morissette.

Roku 2007 založila vlastní kapelu a zanedlouho si získala pozornost několika vydavatelství, zúčastnila se turné po boku Marka Ronsona a Daniela Merriweathera, aby nakonec u Rough Trade vydala svůj debut Memoirs. Tomu předcházely ne úplně neúspěšné singly „No Going Back“ a „My Baby Left Me“, jež jste možná už zaregistrovali. Mě osobně zatím nejvíce oslovil singl číslo tři – „I Don´t Believe“, snad pro jeho outkastovskou či janellemonaéovskou atmosféru.

Magazín NME častoval album následující kritikou: „Memoirs je Back to Black, tentokrát však s city.“ Na mě sice působily první poslechy přesně opačně, ale nic se nemá uspěchat. Každopádně se jedná o zajímavý počin, který můžu jen doporučit fanouškům všech výše zmíněných jmen, zejména těch prvních tří – možná ještě Little Jackie. Kvalitního soulu s popovými ambicemi totiž, zdá se, nikdy nebude dost.

Tracklist:

01.No Going Back
02.Do as I Say
03.Page Unfolds
04.I Don´t Believe
05.My Baby Left Me
06.Forever Always Wishing
07.Heart Ran Dry
08.Breakfast in Bed
09.Precious Moments
10.Rocksteady
11.Oh My
12.Sad Eyes

www.myspace.com/roxmusik

Reklamy
Share

Napsat komentář