Souboj léta: Hip Hop Jam vs. Hip Hop Kemp

Stejně jako na tomto místě běžně spekulujeme nad tím, která alba přinesou fanouškům očekávané či neočekávané, dnes se budeme věnovat dvoum největším tuzemským hiphopovým festivalům. Hip Hop Jam je oproti Hip Hop Kempu skromnějším příbuzným, svou historii píše teprve čtvrtým rokem, přesto má jistě co nabídnout. Hip Hop Kemp bude příští rok slavit kulaté desáté výročí, ale nás bude přirozeně zajímat nabídka ročníku devátého.

Hip Hop Jam (15. – 17. července 2010, Staré Ždánice u Pardubic)
Dj Premier, Slim Thug, Adam Tensta, Bigg Boss Jam, Rytmus feat. Kontrafakt, Názov Stavby

Česko-slovenský festival, pro české fanoušky. I tak by se dal ve zkratce charakterizovat Hip Hop Jam. Line-up totiž nabízí to, co si český posluchač žádá nejvíce – kompletní tuzemskou scénu na jednom místě ve třech dnech, to vše okořeněné jedním zahraničním headlinerem na každý večer. V případě letošního ročníku se jedná o legendu všech legend Dje Premiera, dirty south rappera Slim Thuga a švédského electrorap ridera Adama Tenstu. Kostra celého festivalu je však založená na česko-slovenské hiphopové scéně. Vystoupí zde totiž téměř tři desítky zástupců českého a slovenského hiphopu, což žádný jiný festival nabídnout nemůže. Svůj úspěch jistě zaznamená i Dance Aréna (také máte pocit, že v České republice žije snad nejvíc tanečníků na celém světě?). Těžko říct, jak se pořadatelé vyrovnají s novou lokalitou, kterou je pískovna Oplatil u Ždánic u Pardubic, jelikož Hip Hop Jam se pokaždé konal na jiném místě.
Šance na úspěch: 80%

Hip Hop Kemp (19. – 21. srpna 2010, Hradec Králové)

Talib Kweli & Hi-Tek, Boot Camp Clik, Masta Ace & Edo G, Large Professor, Samy Deluxe, Grime Allstars

Kemp je už zavedená značka na českém přeplněném festivalovém poli (nebo spíš louce?). Narozdíl od Hip Hop Jamu je zde v line-upu kladen důraz na zahraniční rap, což se projevuje i ve složení publika, ve kterém tuzemští fanoušci nehrají většinovou roli. Co se týče letošních vystupujících, zde se mnohým splní sen v podobě živého vystoupení Taliba Kweliho, po kterém fans volají již snad od prvního ročníku Kempu. V plné sestavě dorazí nejkrutější rapový tým současnosti, který vystupuje pod zkratkou BCC, na své si přijdou fanoušci hiphopu německého či anglického a z Čech a Slovenska dorazí nejužší špička scény. Festival evropského formátu, to je již několik let Hip Hop Kemp. Nutno také podotknout, že z hradeckého Festival Parku se stává již zcela zavedená festivalová lokalita, takže festivalu „na louce“ se rozhodně nedočkáme.
Šance na úspěch: 85%

A kam pojedete letos Vy?

Čti dále:
Souboj týdne: PSH vs. Prago Union
ADAM TENSTA: Snažím se, aby publikum z mé show odcházelo s bušícím srdcem
Live video dne: Reflection Eternal – Blast & Midnight Hour feat. Estelle

Reklamy
Share

Napsat komentář