Nedělní siesta: Stlndrms beats

Nedělní siesta: Stlndrms beats

Moje první reakce na tohoto beatmakera? Blázen! Což vůbec nemyslím ve špatném slova smyslu. Navíc jsem si uvědomila, že dnešní doba už je fakt jinde, jelikož jsem na jméno Stlndrms narazila před několika měsíci na Instagramu.

Ano, slyšíte správně. Ale odolali byste snad a dokázali se nezaseknout se minimálně hodinu na jeho Insta profilu? Stlndrms, to je mladý beatmaker z Atlanty a podle mého zjištění se tvořením klasických lo-fi beatů musí zabývat minimálně 20h denně. Je taky úplně zbytečné jmenovat tu jeho alba, EPs, beattapy, mixtapy apod. Jen teda drobná zmínka o jeho nejnovějším počinu s názvem „Veggie Tacos III“, jež vyšel i na vinylu. Jinak k poslechu jeho veškeré tvorby je potřeba si vzít asi tak týdenní dovolenou. Prostě a jednoduše, pokud jste si mysleli, že např. někdo jako Moka Only, nebo Knxwledge chrlí jeden beat za druhým, tak Stlndrms je zase úplně jiný level.

Jak už bylo řečeno, tento úkaz byl nalezen na Instagramu, což pro mě bylo velké překvapení, jelikož jsem do té doby předpokládala, že k poslechu hudby se tato sociální síť opravdu nehodí. Jako takové promo to však není úplně zlý nápad, takhle „zaútočit“ na všechna social media. Nejsem si ale úplně jistá, do jaké míry je tohle všechno strictly business a co je tzv. „od srdíčka“, jako je tomu u ostatních našich oblíbených beatmakers. Beaty jako spotřební zboží, k tomu merch, pořádání workshopů ve stylu „naučím vás, jak dělat beaty přesně jako já“, live streamy ve stylu Rhythm Roulette a mnohem víc. Nicméně to, co Stlndrms dělá, dělá opravdu skvěle, názor už si na něj musí udělat každý sám. Níže najdete pár random věcí z jeho tvorby, za zlomený krk nenese Cream.cz žádnou zodpovědnost.

 

 

Reklamy
Share