Record Stores: Hamburg

Record Stores: Hamburg

Už jsme tu měli Amsterdam, Berlín, Londýn a nezapomenutelné San Francisco s New Yorkem. A kdo jste ještě nikdy nebyli v Hamburku a čekáte Berlín v bledě modrém, tak se šeredně pletete. Chvílemi nám přišlo, že snad ani nejsme v Německu a taky že to, co je dnes v Hamburku cool, přijde do zbytku Evropy s minimálně měsíčním zpožděním. Když se budete vyhýbat obloukem hlavnímu nádraží a jeho okolí, objevíte ten pravý, vyklidněný, téměř skandinávský Hamburk s těmi nejlepšími kavárnami, pražírnami a s mnoha příjemnými městskými spoty….. a co teprve recordshopy!

img_9723

Pure Soul Records (Kohlhöfen 17)

Začneme fajn obchůdkem v části Neustadt, kde není vůbec žádný problém sehnat samply všeho druhu (například Bobby Caldwell, či Patrice Rusheen za 4 eura a tak podobně). Dalším (milým) překvapením pro nás byla žena za pultem – z čehož se po návštěvě dalších hamburských shopů vyklubala celkem tradice.

img_9580

img_9576 img_9579

Zardoz Records (Schulterblatt 36)

Tady jsme zase zjistili, že není vůbec dobrý nápad překročit práh tohoto shopu, pokud předtím celý den chodíte, nebo jezdíte na kole několik desítek kilometrů. Člověk pak neví, z čeho je na konci dne vyřízený víc. Jedním slovem mega hrabárna a hrozný zásek. Bylo zde dost nových desek a hlavně čerstvých releasů.

img_9610

img_9727

Record.net (Schulterblatt 84)

Tento recordshop, zaměřen spíše na elektronickou hudbu skrývá i přihrádku s rapem. Co bylo ale zajímavější, je zadní část obchodu, kde je několik stovek vinylů za euro. Většinou takové sekce už z principu vynecháme, ale několik známých soul a funk coverů hned na okraji nás nalákalo na krátký diggin‘ i zde. Takže taky zkuste!

img_9614 img_9615

img_9419

Hanseplatte (Neuer Kamp 32)

Ve čtvrti Karolinenviertel bylo vybudováno nové náměstíčko s několika obchůdky, hospodou a menší tribunou, kde můžete v klidu posedět se svou Fritz-limo a vychutnat si třeba živý open air koncert. Tohle se děje právě na tomto place téměř denně. Nachází se zde i shop Hanseplatte. Čekali jsem od toho mnohem víc, než jen pár vinylů (všech žánrů, převážně německé produkce). Ve finále to byl vlastně recordshop, kde najdete vše, co byste asi v jiném recordshopu nenašli (hrnky, otvíráky a další nijak nesouvisející merch). Když ale budete poblíž, za podívání nic nedáte.

img_9619

img_9627 img_9628

Groove City Records (Markstrasse 114)

A to nejlepší samozřejmě na konec. Když jsme vešli do dveří, právě se v repráku střídali Nas s Freddie Joachimem a za pultem opět přísná „mamina“. A pak už jsme jen počítali, 1, 2, 3…..asi 10 přihrádek – hip hop only. Od Dilly a Madliba snad vše, co kdy vyšlo. Moc taky potěšily desky „domácích“ (Suff Daddy, Flofilz a další). Jestli jste v Hamburku krátce a moc toho nestíháte, Groove City je povinnost.

img_9718

img_9717

Tip: Když už do Hamburku pojedete, určitě nezapomeňte sledovat události, eventy a koncerty v MOJO Clubu.  

img_9704

Více na http://www.instagram.com/loveandrecords

 

Reklamy
Share

Napsat komentář