Los Angeles hip hop spots

Los Angeles hip hop spots

Tak schválně, kdo se letos chystá za velkou louži, konkrétně do LA? Poslední dobou mi připadá, jakoby se s lidmi, kteří chtějí procestovat Golden State, roztrhl pytel. A není se čemu divit, když jednou Kalifornii zkusíš, pak už pořád musíš. Níže jsem se tedy pokusila sesmolit menší „low budget“ návod, jak nasát právě v LA trochu hip hop atmosféry.

Venice Beach

Doufám, že zde není potřeba někomu mazat med kolem huby. Jestli máte nervy na D1 v pátek odpoledne, zkuste letět do LA a nemluvit sprostě při cestě autem po šestiproudé dálnici např. ze čtvrti Santa Monica do Silver Lake. LA samo o sobě je příšerné město, když ale víte, kam přesně jet a co na konkrétním místě objevit, máte vyhráno. Takže Venice Beach – není snad člověka, co by jel do LA a nenavštívil toto známé a super chilly místo (samozřejmě divnolidi, věštce a fakíry na stejnojmenné promenádě nejlépe ignorovat). Kvůli přemrštěným cenám za parkování je ideální nechat auto někde opodál. A což takhle zrovna na Rose Avenue – tedy ulici, kde Evidence natáčel klip k „Chase The Clouds Away“?

 

Venice Beach je prostě Ev’s world. Zde taky známá pecka s Fashawnem, natáčeno přímo na Venice Beach Boardwalk.

Stejně tak náš Mayer a začátky jeho sólo kariéry, kde jinde, než právě na Venice Beach.

 

Santa Monica Pier

Od Venice Beach je to k Santa Monica Pier trochu dál, než se může na první pohled zdát. I přesto tam běžte, protože proč? Protože Madlib!

Sunset Blvd

Sunset Blvd vede ze západního pobřeží přes Beverly Hills až do Silver Lake. A právě v této čtvrti se nabízí (nejlépe v době „zlaté hodinky“) kouzelné pohledy na město (téměř jako byste se ocitli na coveru Sunset Blvd od Yancey Boys).

Compton

Jasně, dnes už to není to, co to dříve bývalo. To samé jako např. v newyorském Harlemu či South Bronxu. Dnes je to už klidný neighbourhood se stejným počtem černých a bílých obyvatel. Přeci jen je ale zajímavá zkušenost projíždět se po Compton Blvd a vedlejších ulicích jako… hádejte kdo? Gangsta rap se prostě v této a mnoha dalších čtvrtích LA nedá zapřít!

A to, co je pro NWA Compton, je pro Snoop Dogga Long Beach.

Highland Park

Na typické americké Liquor shops můžete narazit téměř na každém rohu. Existuje ale jeden, Amigos Liquor Store v Highland Park, který proslavili samotní Anderson .Paak a Knxwledge.

A co se zbytkem volného času?

Streetart v Arts District
Nachází se hned v Downtownu v areálu bývalých továren a skladů. Překvapivě není tato čtvrť přelidněná a dá se zde strávit jednoduše celé odpoledne.

Beat Junkie Institute of Sound
Kousek od Griffith Parku se nezapomeňte zastavit na toto skvělé místo, případně podpořit tento projekt. Nejlepší je sledovat Events na jejich stránkách, setkání s DJ Babu a dalšími téměř zaručeno!

Recordstores
Za každých okolností a za každého počasí aneb vždy je ten správný čas pro ztracení se v těchto vinylshopech:

Amoeba Records (6400 Sunset Blvd, Hollywood)

Fingerprints records (420 E 4th St, Long Beach)

Vacation Vinyl (3815 W Sunset Blvd, Silver Lake)

Delicious Vinyl (6607 W Sunset Blvd, LA)

Atomic Records (3812 W Magnolia Blvd, Burbank)

PS: Rádi uvítáme v komentářích vaše rady a nápady, kam v LA a okolí za „kulturou“!

Čtěte také:

Recordshopy a další spoty v New York City

Record Stores: Hamburg

Record Stores: Berlin

Record Stores: London

Record Stores: San Francisco

 

Reklamy
Share