The Unseen – A Detroit Beat Tape (Full Documentary)

The Unseen – A Detroit Beat Tape (Full Documentary)

Je to 4 roky, co jsem slavili desáté výročí cream.cz událostí, kde zahrál Black Milk, Tall Black Guy a další. V rámci tohoto večera došlo i dokument The Unseen a nyní je tato záležitost dostupná volně.

Nečekejte obrazově vytuněnej dokument z Netflixu. Točeno ještě 4:3, syrovost, nedokonalost. Ale je to přesně jako Detroit sám. Cílem tohoto díla je kopat v kořenech detroitské produkce. Beat makers, beat tapes, beat všechno. Má Detroit svůj zvuk nebo je to jen upravenina toho, co vzešlo z New Yorku? Jak se v produkci projevuje duch města, které si prošlo slávou, bankrotem, nepokojema, ale někde v dálce tam stále někdo vidí světlo na konci tunelu. Jak to tam celé bylo na začátku? K tomu vám řekou své lidi jako Waajeed, Ahk, House Shoes, Dakim, Dabrye, Elzhi, DJ Dez, Amp Fieddler. A nechybí samozřejmě ani Jay Dee. A co by to bylo za dokument, který má v názvu beat tape, kdyby k tomu nebyl, což zde je soundtrack celého dokumentu

I přes svojí nedokonalost tento dokument přináší náhled to něčeho, co prostě bylo léta unseen. Rozhodně stojí za pozornost.

KING JAMES.

Reklamy
Share